Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Śmiertelnie potrącił cenioną toruńską dentystkę. Wyrok wzbudził kontrowersje
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 26.10.2023 15:09

Śmiertelnie potrącił cenioną toruńską dentystkę. Wyrok wzbudził kontrowersje

wypadek
canva

Sąd I instancji skazał na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata mężczyznę, który śmiertelnie potrącił dentystkę z Torunia. Sprawca wypadku został zobowiązany do wypłacania odszkodowania rodzinie zmarłej i otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 6 lat. Dla wielu wyrok okazał się kontrowersyjny. 

Sprawca wypadku został skazany

Zapadł wyrok w sprawie wypadku,  w wyniku którego zmarła Hanna Walkowska, ceniona przez pacjentów toruńska stomatolog. Została śmiertelnie potrącona kilka miesięcy temu. Sprawca wypadku został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Wielu pacjentów dentystki zbulwersował wyrok, uznali, że jest zbyt łagodny. 

Sprawcę zobowiązano do zaprzestania nadużywania alkoholu i do podjęcia pracy zarobkowej. Na mocy wyroku ma zapłacić także trzem osobom z rodziny zmarłej dentystki częściowe zadośćuczynienie – są to kwoty: 10 tys. zł i dwukrotnie po 5 tys. zł.

Projekt bez nazwy - 2023-10-26T135952.905.png

Pierwsza pomoc przedmedyczna - Jak udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia życia? Ekspert tłumaczy Gdy pojawia się atak paniki. Psycholog wskazał, co od razu należy zrobić!

Jak doszło do wypadku?

Do tragicznego wypadku doszło na rondzie Czadcy w Toruniu o godzinie 19. Mężczyzna, poruszający się fiatem doblo, nie zatrzymał się przed przejazdem dla rowerzystów i przed przejściem dla pieszych. Auta stojące na prawym pasie jezdni w tym momencie jednak stały i przepuszczały akurat jadącą rowerem dentystkę.  

Kierowca potrącił 48-letnią rowerzystkę Hannę Walkowską. Kobieta poruszała się prawidłowo i jechała ścieżką rowerową. Piotr C. nie był jednak pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie groziło wówczas do 8 lat więzienia. Został oskarżony o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślne spowodowane wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Dentystka została przewieziona do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarła na początku czerwca 2021 r. Podczas wypadku doznała ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego i obustronnego złamania żeber.

 

Kim była Hanna Walkowska?

Hanna Walkowska była cenioną dentystką. Ukończyła w 1997 r. Akademię Medyczną w Białymstoku. Pacjenci doceniali ją nie tylko za to, że jest dobrych fachowcem, ale również, że była miłą osobą. Jak wynika z opinii zamieszczonych na portalu Infodent24, Hanna Walkowska cieszyła się dużym uznaniem. Tym bardziej jest to nieodżałowana strata.  

Kinga K.:

„Jeśli się zastanawiasz, to już przestań! To jest nie tylko fachowy lekarz, ale również przemiła, troskliwa kobieta. Delikatna, uśmiechnięta, informuje o wszystkim i liczy się z pacjentem. Wizyty u stomatologa stały się przyjemnością”

Iza K.:

„Profesjonalny lekarz i przemiła kobieta. Wie, co mówi i wie, co robi. Poradziła sobie super z "ogromniastym mleczakiem" mojego syna. Działa kojąco na skołatane nerwy pacjenta siedzącego na fotelu. A poza tym tak przepięknie się uśmiecha. Pozdrawiam”

Marta:

„Doskonały stomatolog — i w teorii, i w praktyce. Złote ręce i uśmiech na twarzy oraz spokój udzielający się pacjentowi. Tak dobrego stomatologa wcześniej nie spotkałam”

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że sprawca wypadku ciężko przeżył tę tragedię. Jest to dramat nie tylko dla rodziny zmarłej, ale również dla niego oraz jego bliskich.