Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Żylaki

Żylaki

żylaki

Zapalenie żył powierzchniowych: przyczyny, objawy, leczenie
20.09.2024 09:28 Jak wygląda zapalenie żył powierzchownych? Wyjaśnia flebolog

Gdy krew w naczyniach żylnych wolniej płynie, gdy doznamy jakiegoś urazu kończyny, lub zbyt długo byliśmy unieruchomieni, może pojawić się ból, zaczerwienienie, a nawet obrzęk. Są to pierwsze objawy zapalenia żył powierzchniowych.Ta choroba często ustępuje samoistnie, ale nie znaczy to, że nie należy reagować, kiedy pojawią się niepokojące objawy. Konsultacja lekarska jest konieczna, by postawić właściwą diagnozę i, w razie konieczności, podjąć odpowiednie leczenie.

Żylaki: przyczyny, objawy, zapobieganie
09.09.2024 11:57 Żylaki to nie tylko kwestia estetyczna, ale i zdrowotna. Lekarz wyjaśnia, jak im zapobiec

Żylaki, czyli widoczne pod skórą poszerzone i poskręcane żyły, to problem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Wiele osób postrzega je głównie jako problem estetyczny, ale tak naprawdę są one objawem poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu krążenia. Jeśli zauważysz na nogach żylaki, nie bagatelizuj ich, zgłoś się do lekarza. Zaniedbanie tego problemu wiąże się z komplikacjami i powikłaniami zdrowotnymi. 

Żyłki na nogach mogą świadczyć o poważnym problemie
11.04.2024 15:49 Masz takie żyłki na nogach? To pierwszy objaw groźnej choroby

Drobne naczynia krwionośne, wyraźnie poszerzone i widoczne przez skórę noszą nazwę teleangiektazji. Na ogół pojawiają się na nogach, chociaż mogą pojawić się w każdym miejscu na ciele. Ich obecność świadczy o osłabieniu ściany naczynia krwionośnego lub o wadliwej zastawce. Mimo że nie są bolesne, to mogą być pierwszym objawem wskazującym na chorobę żył. 

ból łydki
14.10.2023 12:15 Ból i obrzęk nogi? Nie lekceważ. To mogą być pierwsze objawy groźnej choroby

W Polsce na zakrzepicę co roku choruje 171 tys. osób. A jest profilaktyka. Heparyny drobnocząsteczkowe stosujemy jako profilaktykę zakrzepicy w np. długotrwałym locie samolotem – mówi dr Piotr Ligocki – mówi dr n. med. Piotr Ligocki, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.Co czwarta osoba na świecie umiera z powodu chorób związanych z zakrzepami i zatorami. Zabijają one rocznie aż 100 tys. Polaków.