Wielu z nas nie wyobraża sobie posiłku bez kromki chleba. Warto jednak zwracać uwagę na to, co jemy, ponieważ nie każde pieczywo jest pełnowartościowe i zdrowe. Zdaniem specjalistów to właśnie po ten rodzaj chleba powinniśmy sięgać najczęściej.Chleb, który jest nazywany opatrunkiem dla jelit, to chleb na zakwasie. Niektórzy twierdzą, że ma zbyt specyficzny smak i zapach, by mógł smakować, jednak są i tacy, którzy zajadają się nim w najlepsze. Jedno jest pewne – jego jedzenie może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Ma o wiele więcej właściwości niż chleb pszenny.
Kanapki to śniadanie, które można zrobić błyskawicznie. Nie oznacza to jednak, że to najlepszy wybór, a już szczególnie wtedy, gdy chcemy stracić na wadze. Alternatyw jest wiele i wcale nie muszą być to płatki owsiane. Podpowiadamy, co zjeść na śniadanie zamiast chleba.Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jeśli go nie zjemy, nasz organizm będzie zmuszony do polegania na zapasach z poprzedniego dnia, co może objawiać się dużym zmęczeniem i brakiem energii. Śniadanie jest też posiłkiem, który pomaga utrzymać w równowadze poziom cukru we krwi.
Lidl słynie ze świeżego i smacznego pieczywa, ale nie wszystkie propozycje dostępne w markecie sprzyjają naszemu zdrowiu. O tym, które rodzaje pieczywa w Lidlu lepiej omijać, napisał na swojej stronie dietetyk Patryk Łukasiewicz. Patryk Łukasiewicz jest dietetykiem sportowym. Obecnie pracuje dla portalu Dietetyka #NieNaŻarty, w którym zamieścił ranking pieczywa z Lidla. Oto bułki i chleby, które – jego zdaniem – lepiej omijać z daleka i te, które można jeść bez obaw.
Czy białe pieczywo może być tak samo zdrowe i bogate w wartości odżywcze, jak ciemne? Brytyjscy naukowcy opracowują nowy rodzaj białego chleba. Chcą, by nie tylko smakowało tak samo jak pieczywo z klasycznej mąki pszennej, ale było też jednocześnie zdrowe oraz bogate w wartości odżywcze, jak ciemne. Badacze rozpoczęli swój projekt od dość szczegółowej analizy składu chemicznego klasycznej mąki pszennej.