Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Dieta Na Jelita

Dieta Na Jelita

Koktajl oczyszczający jelita
27.04.2024 17:38 Wypij przed snem. Oczyścisz jelita ze złogów

Koktajl oczyszczający jelita i przyspieszający przemianę materii to cudowne wsparcie dla organizmu. Dzięki niemu możemy pozbyć się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a także poczuć lekkość. Oczyszczanie jelit pozwala zadbać o układ pokarmowy oraz uniknąć zaparć, które z kolei mogą przyczyniać się do innych problemów, z hemoroidami na czele. 

Kobieta z niezadowoloną miną jedząca ciasto
26.03.2024 18:08 Ciasto z zakalcem nie dla wszystkich. Tym osobom może zaszkodzić

Szykujesz dla bliskich pyszne ciasto, a tu... pech. Zamiast idealnej drożdżówki, wyszedł rozczarowujący zakalec. Pewnie zastanawiasz się, czy musisz go wyrzucić. Może jest opcja, żeby zjeść? Jeśli nie wiesz, czy zakalec szkodzi, przeczytaj nasz artykuł.Wpadki podczas pieczenia zdarzają się każdemu. Nawet Robert Makłowiczowi czy Magdzie Gessler od czasu do czasu może wyjść zakalec. Nie zmienia to faktu, że większość z nas, kiedy zamiast puszystego, miękkiego ciasta wychodzi zakalec, jest – delikatnie rzecz ujmując – wkurzona. Taki wypiek zazwyczaj ląduje w koszu. Czy słusznie?

SIBO IMO
03.03.2024 12:16 Zespół SIBO i IMO – czym są, objawy, przyczyny i leczenie

Zespół SIBO i IMO są to zaburzenia, z powodu których nadmiernie namnażają się mikroorganizmy w przewodzie pokarmowym. Szacunkowo tego rodzaju problemy może mieć nawet 22 proc. osób dorosłych. Dysfunkcja dotyczy także sporego odsetka dzieci. Jak rozpoznać objawy zespołu SIBO lub IMO? Co je wywołuje? Jaką dietę powinni stosować chorzy i jak należy je leczyć? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym kompendium wiedzy dotyczącym obydwu stanów. 

canva
06.10.2023 17:35 Choruje na to Anna Lewandowska. Objawy łatwo zbagatelizować!

Anna Lewandowska ujawniła, że choruje na SIBO. Jest to zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, które często kojarzy się z zespołem jelita drażliwego. SIBO jest coraz częściej diagnozowaną przyczyną problemów jelitowych. Dlaczego na nie chorujemy? Jak przebiega leczenie? O komentarz poprosiliśmy dietetyka, dr Hannę Stolińską.