Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Higiena Intymna

Higiena Intymna

higiena intymna

mgr Aleksandra Przekwas, higiena intymna
03.05.2024 11:48 Czym najlepiej myć miejsca intymne? Odpowiedź eksperta Cię zaskoczy

Kobiece miejsca intymne są delikatną częścią ciała i wymagają szczególnej pielęgnacji. Każdego dnia narażone są na różne czynniki drażniące i infekcje, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o higienę i równowagę flory bakteryjnej tych obszarów. Na rynku mamy dostępnych mnóstwo produktów do higieny intymnej. Co sprawdzi się najlepiej? Zapytaliśmy mgr Aleksandrę Przekwas, położną, terapeutkę uroginekologiczną i seksuolożkę. Odpowiedź nieco nas zaskoczyła. 

wywiad higiena intymna
02.08.2023 11:51 Jak prawidłowo dbać o higienę intymną i zapobiegać infekcjom? Ekspert tłumaczy

Prawidłowa higiena intymna to nie tylko kwestia komfortu, ale także zdrowia. Nieodpowiednia pielęgnacja okolic intymnych może prowadzić do wielu problemów, takich jak infekcje. Jak dbać o higienę intymną na co dzień i podczas miesiączki? Tłumaczy położna, terapeutka uroginekologiczna, seksuolog mgr Aleksandra Przekwas. 

tampon
24.07.2023 09:39 Czy tampony mogą być niebezpieczne dla zdrowia? Istotny jest jeden czynnik

Kobiety cenią tampony przede wszystkim za to, że zapobiegają uczuciu wilgoci i dyskomfortu związanego z podpaskami, zapewniając większą swobodę oraz wygodę podczas miesiączki. Wiele kobiet boi się jednak po nie sięgać, ponieważ wokół tamponów narosło wiele mitów twierdzących, że są groźne dla zdrowia. Czy rzeczywiście stosowanie tamponów jest niezdrowe? Zapytaliśmy położną, terapeutkę uroginekologiczną, seksuologa mgr Aleksandrę Przekwas.