Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Opieka Zdrowotna W Polsce

Opieka Zdrowotna W Polsce

opieka zdrowotna w Polsce

Chirurdzy
29.05.2024 07:51 Bunt chirurgów w szpitalu w Opolu. 5 tys. złotych dniówki to za mało, żeby pracować

Szpital Wojewódzki w Opolu od 16 maja mierzy się z poważnymi brakami kadrowymi na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Wszyscy chirurdzy zdecydowali się odejść z pracy, a sytuacja była na tyle poważna, że odwołano wszystkie planowane zabiegi.

Pielęgniarka
28.05.2024 11:49 Ponad 12 tys. brutto dla pielęgniarki. A w lipcu szykują się podwyżki

Wiceminister Marek Kos poinformował, ile obecnie wynoszą pensje pielęgniarek i położnych. Dodał także, że w lipcu przewidywane są podwyżki dla tej grupy.

Pogotowie
28.05.2024 08:43 Mama czekała 8 godzin w szpitalu, a przywiozło ją tam pogotowie [LIST]

Moja mama jest alergikiem, zdarzają jej się bardzo silne reakcje - raz miała wstrząs anafilaktyczny, akurat o 18. Pamiętam jak dziś, że źle się czuła, a my w panice nie wiedzieliśmy co robić. Wezwaliśmy pogotowie, a oni zawieźli mamę do szpitala. Pojechaliśmy za nimi. I wtedy zaczęły się problemy.

Szpital, opieka pielęgniarki
23.05.2024 15:12 Opieka pielęgniarki za dodatkową opłatą? Toruński szpital w ogniu krytyki

Toruński szpital zdecydował się wprowadzić dodatkowo płatną opiekę pielęgniarską dla pacjentów. Cena takiej usługi to 80 zł za godzinę. I nie wzbudziłoby to takich kontrowersji, gdyby nie fakt, że zakres czynności dodatkowo płatnych jest dokładnie taki sam, jak ten na NFZ.

wydatki na zdrowie
08.11.2023 12:54 Zgadnij, ile Polacy wydali prywatnie na leczenie? Padł rekord

Padł historyczny rekord wydatków Polaków na prywatną opiekę zdrowotną! Jak twierdzą eksperci, wzrost wydatków na prywatne leczenie jest skutkiem ograniczenia dostępności do świadczeń publicznej ochrony zdrowia.  

szpital
27.10.2023 18:33 Jak Polacy oceniają szpital, gdy już z niego wyjdą? Zaskakujące wyniki sondażu

Kilka dni temu na fanpage Pacjentów zapytaliśmy o Wasze nieprzyjemne wspomnienia za szpitali. Dziękujemy za wszystkie komentarze, kilka publikujemy poniżej. Wiele bardzo poruszyło całą naszą redakcję. Tymczasem mamy wyniki ogólnopolskiego sondażu, z którego wynika, że tylko 25 proc. Polaków była przygnębiona pobytem w szpitalu. Czy rzeczywiście jest tak dobrze, a negatywne opinie to Wasze wspomnienia sprzed lat? Piszcie do nas!Ponad 90 tys. pacjentów w ponad 170 szpitalach wypełniło ankiety dotyczące tego, czy są zadowoleni ze szpitalnej opieki. Najbardziej chwalili sobie pobyt w szpitalu pacjenci szpitali województwa mazowieckiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. Najgorzej o szpitalach wypowiadali się ci, którzy “leżeli” w Lubuskim i Świętokrzyskim. Celem badania jest możliwość doskonalenia opieki szpitalnej w Polsce. Aż 84 proc. pacjentów mówiło, że poleciłoby szpital, w którym leżeli innym pacjentów. Sondaż przeprowadziło Centrum Monitorowanie Jakości w Ochronie Zdrowia w ramach projektu Pasat Open. A poniżej publikujemy kilka Waszych wspomnień z pobytu w szpitalach, którymi dzieliliście się na fejsbukowym forum Pacjenci.pl