Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Rak Szyjki Macicy

Rak Szyjki Macicy

Dermatolog-wenerolog dr n. med. Ewelina Biało-Wójcicka
22.04.2024 14:52 To ukryte objawy raka, które wiele kobiet wciąż ignoruje!

Przedinwazyjny rak szyjki macicy jest w 99% możliwy do wyleczenia. Dowodzi to, jak ważną rolę odgrywa znajomość pierwszych objawów choroby i dlaczego aż tak ważne, jest ich wczesne rozpoznanie.Znając pierwsze symptomy nowotworu macicy, można wcześniej rozpocząć leczenie. Jednak świadomość zdrowotna Polaków, również w tym przypadku, jest wciąż na niskim poziomie. To powinno się zmienić. Dziś wskazujemy, na objawy raka szyjki macicy, które przerażająco łatwo pomylić z objawami innych chorób. 

ból brzucha
08.02.2024 16:30 Pięć kobiet dziennie umiera na ten nowotwór. Jak go rozpoznać?

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. Z jego powodu umiera 5 kobiet dziennie. Dzięki regularnie wykonywanej cytologii można wcześnie wykryć komórki nowotworowe, zdiagnozować chorobę i wcześniej zacząć ją leczyć. A to zwiększa szanse na przeżycie. Czym jest cytologia? Czym różni się od niej cytologia płynna LBC? 

rak szyjki macicy
11.09.2023 14:21 Znajomość tych objawów raka szyjki macicy może uratować Ci życie! Obowiązkowa wiedza dla każdego

Co roku w Polsce odnotowuje się ok. 3000 zachorowań na raka szyjki macicy. Mimo iż liczba zgonów spowodowanych nowotworem systematycznie się zmniejsza, wciąż należy edukować społeczeństwo w zakresie rozpoznawania objawów choroby. Rak szyjki macicy rozwija się nawet przez 3-10 lat. Poznaj pierwszy objawy nowotworu i sprawdź, na czym polega proces diagnostyczny. O opinię poprosiliśmy dermatologa-wenerologa.