Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Stomatolog Na Nfz

Stomatolog Na Nfz

Dentysta
04.06.2024 17:20 Poszłam do dentysty na NFZ. Wyszłam biedniejsza o 800 zł [LIST]

Zapisałam się do dentysty na NFZ, na przegląd. Myślałam, że wszystko będzie za darmo. Podczas wizyty okazało się jednak, że trzeba wypełnić dwa zęby - ale to już refundowane nie było. Zaproponowano mi leczenie, które w sumie kosztowało 800 zł. Czy było warto? 

Uśmiechnięta pacjentka u dentysty
10.04.2024 10:47 500+ na dentystę. Nie każdy wie, że może skorzystać z tych pieniędzy

Polacy z własnej kieszeni wydają na leczenie stomatologiczne nawet 12 miliardów złotych rocznie. Sporej części tych wydatków udałoby się uniknąć, gdyby zabiegi profilaktyczne – takie, w których nie ma znaczenia jakość wykorzystywanych materiałów – wykonywali w ramach NFZ.Wielu pacjentów rezygnuje z leczenia stomatologicznego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia z obawy o niską jakość usług. W rzeczywistości tak nie jest. Usługi na NFZ bardzo często są realizowane w tych samych gabinetach, przez tych samych lekarzy i tymi samymi narzędziami, co leczenie prywatne.

Dentysta na NFZ
05.04.2024 15:37 Lista darmowych świadczeń u dentysty. Za te zabiegi nie musisz płacić

Każdy, kto opłaca składki do Narodowego Funduszu Zdrowia może skorzystać z bezpłatnych zabiegów dentystycznych. Lista tych zabiegów obejmuje także działania profilaktyczne, nie tylko leczenie próchnicy. Jakie zabiegi dentystyczne można zrobić na NFZ teraz? A od maja Ministerstwo Zdrowia planuje tę listę jeszcze rozszerzyć. 

Prof. Marzena Dominiak, stomatolog, dentysta dla dzieci
14.03.2024 10:10 Dentyści apelują: "Zróbmy 800+. Ale na leczenie zębów u dzieci"

Jak wygląda stan zębów najmłodszych Polaków? Pokazują to wyniki stomatologicznych przeglądów u prawie 1000 dzieci w całej Polsce. Wyniki są zatrważające. W naszym kraju niemal nie ma dziecka, które nie miałoby próchnicy. Teraz lub w przyszłości. Jeśli Wasze dzieci, albo wnuki są w wieku od trzech do dwunastu lat, możecie zgłosić je od akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” *, w ramach której stomatolodzy wyleczą im zęby za darmo. 

dentysta i kobieta
03.11.2023 17:03 Białe plomby za darmo tylko do kła, czyli trójki! Co jeszcze zrobisz na NFZ?

Leczenie kanałowe i białe plomby w Polsce NFZ zrefunduje Ci tylko do 18 roku życia. Chyba, że jesteś kobietą w ciąży, lub połogu. Widocznie uśmiechać mamy się półgębkiem, albo wcale. Co jeszcze może dorosły, a co dziecko zrobić za darmo u dentysty?Informację o tym, że NFZ zamierza wreszcie zrefundować leczenie kanałowe zębów trzonowych i przedtrzonowych, nie tylko dzieciom i  kobietom w ciąży i będącym maksymalnie do 42 dnia po porodzie, podał portal https://www.infodent24.pl/. Kiedy to nastąpi i czy na pewno? Wolimy nie zapeszać. Na wszelki wypadek przeczytajcie, co dziś możesz Ty, albo Twoje dziecko, zrobić bezpłatnie u dentysty w NFZ-owskiej przychodni.Przy okazji przypominamy, że do stomatologa nie musisz mieć skierowania. I że pacjentowi przychodzącemu do dentysty z bólem zęba świadczenia udzielane są w dniu zgłoszenia w każdej placówce, która ma podpisaną umowę na świadczenie usług w ramach NFZ, a po godzinie 19.00 w placówkach, w których pełniony jest dyżur stomatologicznej pomocy doraźnej – ta deklaracja znajduje się na stronie NFZ.