Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Szczepionki Na Covid

Szczepionki Na Covid

Szczepionka na Covid
09.05.2024 12:47 Zaszczepił się AstrąZenecą. Lekarze walczyli o jego życie trzy miesiące

Powikłania po wycofanej przez koncern AstraZeneca szczepionce przeciw COVID-19 mogą być bardzo poważne. Wśród skutków ubocznych wymieniany jest m. in. zakrzepica z małopłytkowością, która do tej pory w medycynie nie występowała. W rozmowie z nami adwokat Joanna Wielgolawska-Pilas przyznała, że jej klient przeżył tylko dzięki temu, że trafił do szpitala o wysokiej referencyjności, gdzie przez 3 miesiące walczono o jego życie. 

Joanna Wielgolawska-Pilas
08.05.2024 16:56 Wycofana szczepionka na COVID. Adwokat: "Może powodować zakrzepicę z małopłytkowością"

Wycofanie szczepionki AstraZeneca wzbudziło wiele wątpliwości. Oficjalnie producent podaje, że było podyktowane pojawieniem się nowszych wersji preparatu. Jednak w rozmowie z portalem Pacjenci.pl adwokat Joanna Wielgolawska-Pilas*, specjalistka prawa medycznego z Okręgowej Rady Adwokackiej i międzynarodowej organizacji prawników specjalizujących się sprawach dotyczących uszkodzeń ciała i rozstroju zdrowia przyznaje, że szczepionka ta wywoływała efekty niepożądane.

Szczepienia
18.04.2024 09:40 Wypłacono 5 mln zł odszkodowań za powikłania po szczepieniach

Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych obejmuje nie tylko powikłania po szczepieniach na COVID-19, ale także szczepienia obowiązkowe, czyli te, które wykonuje się dzieci i młodzieży. Kwota wypłaty z Funduszu za wystąpienie niepożądanego odczynu poszczepiennego sięga do 100 tys. zł. 

Szczepienia
16.04.2024 10:29 To obowiązkowe szczepienia w 2024 roku. Jest wykaz

Każdego roku GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) publikuje listę szczepień obowiązkowych i zalecanych. Wśród zalecanych szczepień nadal znajduje się szczepionka na Covid-19. Sprawdź, jak wygląda Program Szczepień Ochronnych na 2024 rok. 

None
14.11.2023 17:38 Nowa lista szczepień. Które z nich będą obowiązkowe?

Program Szczepień Ochronnych na rok 2024 jest już przygotowany. Znajdują się w nim szczepienia obowiązkowe i zalecane. Jakie są zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem? Co grozi rodzicom, którzy nie zechcą zaszczepić swoich dzieci? 

szczepienia
14.11.2023 17:26 Nowa lista szczepień. Które z nich będą obowiązkowe?

Program Szczepień Ochronnych na rok 2024 jest już przygotowany. Znajdują się w nim szczepienia obowiązkowe i zalecane. Jakie są zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem? Co grozi rodzicom, którzy nie zechcą zaszczepić swoich dzieci?