Włosy są wizytówką zdrowia, dlatego ich nadmierne wypadanie zawsze budzi niepokój. Jeśli zaczynają wypadać w dużych ilościach, zauważasz je na szczotce, grzebieniu lub zbierasz je podczas mycia, to sygnał, że ze zdrowiem może dziać się coś poważnego. Wypadanie włosów to rzecz normalna i dotyka milionów osób na całym świecie. Nie warto jednak czekać, aż „samo przejdzie”. Nie chodzi bowiem o estetykę i doraźną pomoc, lecz kompleksowe podejście do problemu.
Miliony Polek znają to uczucie, kiedy trzeba wyjść z domu, a nie ma czasu lub chęci na mycie włosów. Z pomocą przychodzi wtedy pewien kosmetyk. .Suche szampony to ratunek dla tłustych i pozbawionych objętości włosów. W drogeriach zajmują całe półki. Wystarczy spryskać nimi włosy, by te wyglądały na świeżo umyte i zdrowe. Jest jednak pewien haczyk.
Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Czasami odpowiadają za to modne fryzury, czasami niewłaściwa pielęgnacja, a niekiedy poważna choroba. Za wypadanie włosów i łysienie może odpowiadać mnóstwo schorzeń. Jednym z najpoważniejszych z nich jest kiła – choroba przenoszona drogą płciową. Inne również nie są lekkie: zatrucie rtęcią, choroby tarczycy, toczeń... Zostań z nami i dowiedz się, przez jakie choroby wypadają włosy.
Pokrzywa ze względu na swoje właściwości antybakteryjne zwana jest naturalnym antybiotykiem. Zawiera wiele cennych składników, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę! Od lat znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetyce, a popularność zyskała głównie dzięki swojemu dobroczynnemu działaniu na włosy!
Wypadanie włosów to powszechny problem, z którym spotyka się duża część społeczeństwa. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów mających zahamować ten nieprzyjemny proces. Szczególnie popularne są szampony na wypadanie włosów, jednak czy rzeczywiście są skuteczne? Wyjaśniamy.
Diagnoza choroby nowotworowej to szok dla każdego, kto to słyszy. Strach o zdrowie i życia. Do tego dla dla wielu osób,, zwłaszcza dla kobiet wypadanie włosów, jako efekt uboczny chemioterapii, jest bardzo trudnym przeżyciem. Jest już „onkoczepek”, urządzenie, które mrozi skórę głowy i zapobiega wypadaniu włosów. Zanim się na to rozwiązanie zdecydujesz, skonsultuj to ze swoim onkologiem, zapytaj, co mówią najnowsze badania i czy sprzęt, z którego chcesz skorzystać, ma odpowiednie atesty, bo co jakiś czas pojawiają się głosy, że być może to rozwiązanie powoduje, że nie wszystkie komórki nowotworowe, które są w naczyniach krwionośnych zlokalizowanych w okolicy skóry głowy, zostają przez to zniszczone przez dożylnie podaną “chemię”. Tomek Pokonał raka! Dziś pomaga osobom w kryzysie psychicznym. Tu opowiedział swoją historię:Wypadanie włosów podczas chemioterapii to skutek uboczny leków stosowanych w leczeniu nowotworów, zwanych cytostatykami. Cytostatyki niszczą komórki nowotworowe, które szybko się namnażają, jednak nie rozróżniają ich od innych komórek organizmu, również tych zdrowych. Wśród nich są komórki obecne w cebulkach włosów odpowiadające za ich wzrost. Pod wpływem działania cytostatyków komórki te ulegają zniszczeniu lub zahamowaniu, co powoduje łamanie się i wypadanie włosów.