Smartfony przez lata stały się nieodzownym elementem, który towarzyszy nam każdego dnia. Sięgamy po niego tuż po przebudzeniu, zabieramy go do pracy czy nawet do toalety. Wiele osób nie wyobraża sobie odłożyć go, chociaż na kilka godzin, a co mówić o całym dniu. Niestety smartfony oddzielają nas od siebie, co szczególnie wpływa na stosunku w rodzinie i związku. Jeśli twój partner nie rozstaje się z telefonem, łatwo zacząć snuć domysły. Psycholog Anna Milek wyjaśnia, o czym to może świadczyć.Częste zerkanie na telefon może być odbierane jako emocjonalne zaniedbaniePsycholog Anna Milek ostrzega: to może być pierwszy krok do cyfrowej zdradyAż 1 na 5 związków rozpada się przez niewłaściwe relacje onlineKluczem jest szczera rozmowa i wspólne ustalenie granic
Zdrowy i szczęśliwy związek to coś o czym marzy każdy z nas. Niestety, nie zawsze wygrywamy główną nagrodę w tej loterii. Czasem zdarza się, że nasz partner nie jest taki, jak byśmy sobie tego życzyli. „Obłęd zazdrości” to coraz częstszy problem w związkach – jak go rozpoznać? Szanowanie granic partnera jest niezwykle ważne. Ciągła zazdrość i zarzucanie drugiej osobie, że nie jest wobec nas lojalna jest jednak brakiem ich poszanowania. Eksperci alarmują, że jeśli w związkach pojawia się „obłęd zazdrości”, należy jak najszybciej uciekać.
Raczej niewielu mężczyzna pozostaje zupełnie obojętnych na widok kobiecych łez. Jak wynika z badań izraelskich naukowców, łzy ronione przez kobiety pod wpływem emocji wysyłają chemiczne sygnały, które w konkretny sposób oddziałują na mężczyzn. Co to za działanie? Wielu może się zdziwić.
Randka wyglądała na udaną i ktoś znika, jak duch. Boisz się, że nie żyje. Inny podtrzymuje znajomość, ale ma dla Ciebie mniej czasu. Współczujesz, że ma tyle pracy. – Caspering jest postrzegany jako łagodniejszy wariant odrzucenia, może być gorszy niż ghosting – mówi Katarzyna Kucewicz, psycholożka, seksuolożka i terapeutka. O ghostingu powiedziano wiele – ktoś wydaje się Tobą oczarowany, a bez słowa znika po pierwszej, albo kolejnych randkach. Podejrzewasz nieszczęśliwy wypadek, tymczasem ta osoba ma się dobrze, tylko „usunęła” Cię z życia. Caspering to też zerwanie, tyle, że na raty. Co jest lepsze dla psychiki porzucanej osoby? – I ghosting i caspering są bolesne, ale to, który z tych sposobów zakończenia relacji jest postrzegany jako gorszy, zależy od indywidualnych doświadczeń i naszych oczekiwań co do relacji – uważa psycholożka, seksuolożka i terapeutka Katarzyna Kucewicz.