Pacjenci.pl > Choroby > 28-latek zmarł po ukąszeniu przez pająka. Lekarze zbagatelizowali problem
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 09.11.2023 16:12

28-latek zmarł po ukąszeniu przez pająka. Lekarze zbagatelizowali problem

None
Autor: IG @darlynmorais

W wieku zaledwie 28 lat zmarł popularny brazylijski piosenkarz. Przyczyną było ukąszenie przez agresywnego pająka. Gdy trafił do szpitala, lekarze nie znaleźli powodu, by zatrzymać go na oddziale. Zgon nastąpił kilka dni po tym, jak wypisali muzyka do domu.


 

Muzyk został ukąszony przez jadowitego pająka

Darlyn Morais, brazylisjki wokalista, odszedł mając 28 lat. Przyczyną śmierci było ukąszenie w twarz przez jadowitego pająka - zwierzę ukąsiło mężczyznę w jego domu w mieście Miranote. Mężczyzna wówczas zasłabł, a w miejscu ukąszenia pojawiło się zasienienie.

Zakażenie tężcem a ukąszenie przez ssaki – przyczyny, objawy, diagnostyka Szturmują wiele polskich miast i są zagrożeniem dla zdrowia. Jakie choroby mogą przenosić szczury?

Zmarł kilka dni po wypisaniu ze szpitala

Morais do szpitala trafił 31 października, a wypisano go 3 listopada. Lekarze nie dostrzegli zagrożenia – uznali, że młody organizm mężczyzny sobie poradzi. Po wyjściu jego stan zdrowia się wciąż pogarszał. Muzyk trafił znów do szpitala i zmarł 8 listopada. 

O śmierci poinformowała żona. Stan zdrowia pasierbicy zdaniem lekarzy jest stabilny.

Które pająki w Polsce gryzą?

Najbardziej jadowitym pająkiem w Polsce jest sieciarz jaskiniowy. Żyje w ciemnych, wilgotnych miejscach – najczęściej w jaskiniach. Można jednak spotkać go także w piwnicach, kopalniach, studniach i studzienkach kanalizacyjnych. Ma 5 cm, rudobrązowy kolor i nie buduje pajęczyn. Ugryzienie przez sieciarza nie powinno stanowić zagrożenia dla życia, lecz z pewnością będzie bolesne.

Ugryźć może również często spotykany w domach kątnik domowy. Jest to jednak pająk o łagodnym usposobieniu, choć w sytuacji stresowej reaguje niespodziewanie – jego jad nie stanowi mimo to zagrożenia dla życia człowieka. Wiele z tych osobników ma słabe szczękoczułki, które nie są w stanie przegryźć ludzkiej skóry. Ukąszenie przez kątnika pozostawia podobny ślad na skórze co ugryzienie przez komara.

Na łąkach, polach i pastwiskach można spotkać tarantulę ukraińską. Ma szaro-brązowe prążki i paski. Jej odwłok może liczyć nawet 6 cm. Jej jad stanowi szczególne zagrożenie dla dzieci, osób starszych i alergików.

Objawy zatrucia może wywołać ukąszenie kolczaka zbrojnego. Ma żółtobrązową barwę i kolce na przednich nogach. Ukąszenie to jest bolesne, powoduje ból głowy, wymioty i opuchliznę rany. Jednak nie stanowi to zagrożenia dla życia.

Polecane