Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Gdzie najtaniej wybielić zęby w Europie? U naszego sąsiada
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 23.11.2023 17:07

Gdzie najtaniej wybielić zęby w Europie? U naszego sąsiada

wybielanie zębów
canva

Turystyka medyczna kwitnie. M.in. do jednego z naszych sąsiadów co roku przyjeżdżają tabuny turystów medycznych chcących wybielić zęby. Ceny oferowane przez tamtejszych dentystów mogą przyciągać także Polaków. Co to za państwo?

 

Najtańsze wybielanie zębów w Europie?

Koszt wybielania zębów zależy od gabinetu. Dentyści w Polsce wybielają zęby laserowo, z użyciem lamp i nakładkowo. Obecne za najlepszą metodę wybielania, jeśli mowa o uzyskiwanym efekcie, uznaje się wybielanie laserowe, umożliwiające wybielenie zębów o kilka odcieni – koszt wybielenia obu łuków zębowych wynosi od 700 do 2000 zł.

Według kursu z 17 listopada za gabinetowe wybielanie zębów w Czechach zapłacimy 860 zł – wliczone w to są 2-3 aplikacje żelu wybielającego z lampą wybielającą i miejscowa fluoryzacja. 

Koszt łączonego wybielania zębów metodą PURE WHITENING kosztuje od 1345 do 1800 zł – w usłudze zawiera się piaskowanie, wybielanie domowe z zastosowaniem specjalnego żelu i wybielanie w gabinecie).

Cena domowego wybielania zębów w Czechach wynosi od 450 do 970 zł.

Za wybielanie martwego zęba w Czechach zapłacimy 280 zł.

Projekt bez nazwy - 2023-11-22T213343.319.png

A może zmienisz szczoteczkę do zębów? Walcz z próchnicą 4 groźne choroby biorą się z zaniedbanych zębów. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Leczenie zębów poza granicami kraju zyskuje popularność

W polskich warunkach wciąż można znaleźć gabinety stomatologiczne oferujące wybielanie zębów w cenach zbliżonych do czeskich. Za granicę w celu leczenia zębów najczęściej wyjeżdżają Brytyjczycy, Irlandczycy, Belgowie, Niemcy i Duńczycy. W tych krajach ceny usług stomatologicznych są niezwykle wysokie. Te same zabiegi stomatologiczne w Czechach, Polsce Słowacji, Węgrzech i Tunezji wykonuje się nawet o kilkadziesiąt procent taniej.

Polskie, czeskie, węgierskie i litewskie klinki stomatologiczne cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących taniego leczenia. Np. koszt założenia implantów w Wielkiej Brytanii wynosi ok. 3500 dolarów. Z kolei na Węgrzech za tego rodzaju usługę płaci się ok. 1300 dolarów.

Kim są turyści medyczni?

Celem podróży turysty medycznego jest szeroko pojmowana opieka zdrowotna. Największym zainteresowaniem cieszy się stomatologia. Jednak jest też wielu chętnych na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, ortopedii, okulistyki i kardiologii. Szybki rozwój turystyki medycznej zauważalny jest w miastach z dostępem do lotnisk i atrakcji turystycznych.

Najwięcej turystów medycznych w Polsce przyciąga Warszawa, Wrocław i Trójmiasto.

źródło: infodent24.pl,

Polecane