Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > Napada na apteki. Policja ujawnia nagrania i rysopis złodzieja
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 06.03.2024 12:35

Napada na apteki. Policja ujawnia nagrania i rysopis złodzieja

złodziej, apteki, pieniądze
Fot. Wrocław.policja.gov.pl

Włamywał się do wrocławskich aptek i kradł z nich gotówkę. Policjanci z Wrocławia poszukują złodzieja, który wyniósł pieniądze co najmniej z czterech placówek. Funkcjonariusze opublikowali wizerunek podejrzanego mężczyzny i poprosili, by osoby, które rozpoznają rabusia, zgłaszały się. Sprawa kradzieży prowadzona jest już od kilkunastu dni.
 

Włamywał się do aptek we Wrocławiu i kradł z nich pieniądze

Za cel kradzieży obierał sobie apteki. Włamywał się do nich i zabierał z kas fiskalnych gotówkę. Nieznany mężczyzna w okresie od 16 lutego do 1 marca wdarł się do placówek we Wrocławiu przy ulicach Czarnieckiego, Kruszwickiej oraz Słubickiej.

Choć udało mu się wynieść pieniądze z kas fiskalnych, policja robi wszystko, by zatrzymać rabusia. W miniony poniedziałek funkcjonariusze opublikowali wizerunek złodzieja, zarejestrowanego przez kamery monitoringu.

rabus-wrocław.png
Wrocław.policja.gov.pl

Zobacz też: Poruszające sceny w Sejmie. Minuta ciszy na początku obrad

Polacy łykają je jak cukierki. Lekarz wskazuje, które z nich mają najwięcej skutków ubocznych Lumbago może złapać przy gwałtownym wstawaniu. Niestety, bywa również objawem tętniaka

Wszystkie osoby, które widziały rabusia, proszone są o kontakt

Wszystkie osoby, które mogły widzieć sprawcę, proszone są o kontakt z policjantami wydziału Kryminalnego KP Wrocław Stare Miasto pod nr telefonu: 479713131 lub też najbliższą komendą policji, lub telefonem alarmowym 112. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

Wrocławscy policjanci ustalają obecnie, kim może być sprawca napadów. Wiadomo, że wszystkie napady na wrocławskie apteki były dokonane przez jedną osobę. Jak wyjaśniał w rozmowie z mediami komisarz Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji, działania są utrudnione, gdyż mężczyzna za każdym razem był bardzo mocno zamaskowany. Miał na sobie kominiarkę oraz kaptur. 

 “Weryfikujemy różne miejsca, analizujemy wszystkie informacje. Prowadzone są przesłuchania świadków. Na ten moment przełomu w sprawie jednak nie ma” - mówił komisarz Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Zobacz też: 25-letnia Liza nie żyje. Rodzina Doriana S. przerwała milczenie

Mężczyzna miał terroryzować pracowników apteki

Warto dodać, że jedna z właścicielek aptek we Wrocławiu opisywała, że mężczyzna, który wtargnął do apteki, poza tym, że był zamaskowany, mówił w języku ukraińskim.

Bandyta miał wyciągnąć nóż lub skalpel i sterroryzować pracownicę apteki. Właścicielka apteki apelowała w mediach społecznościowych o pomoc w ujęciu rabusia. Zaznaczyła też, że czuje ogromny żal oraz oburzenie.

Przeczytaj też:

Wielkie zmiany w dyżurach aptek. Od 1 stycznia możesz nie kupić leków w tych godzinach

Czy PESELE klientów aptek są bezpieczne? Jest porozumienie między UODO i GIF

Czy mogę zwrócić leki do apteki? Odpowiadamy na często zadawane pytanie

Lekarz ujawnia prawdę o szpitalach psychiatrycznych. Elektrowstrząsy mają się dobrze! Pacjenci też. "To nie więzienie"
szpital psychiatryczny, dr Grzegorz Opielak, psychiatra
Telefon można mieć, ale bez ładowarki. Buty, ale bez sznurówek. „Ale szpital psychiatryczny to nie więzienie! Pacjenci wieczorami grają w karty, mogą wpisać się w zeszyt i wyjść na spacer” – mówi w podcaście Pacjenci.pl dr hab. n. med. Grzegorz Opielak*, psychiatra.- W szpitalach są dwa oddziały na „P”, na których pacjent ma prawo krzyczeć. To pediatria i psychiatria – mówi dr hab. n. med. Grzegorz Opielak, szef oddziału psychiatrii szpitala w Janowie Lubelskim.  Jak wygląda pobyt w takim szpitalu? Elekstrowstrząsy wciąż są stosowane! – To bardzo dobra metoda! Tak naprawdę do wprowadzenie pacjenta w napad padaczkowy – mówi psychiatra. I dodaje, że woli określenie „leczenie elektryczne”. Mówi, że to, jak zresetowanie mózgu, niczym komputera. I że dla wielu pacjentów, którym leki nie pomagają, elektrowstrząsy są wybawieniem.Cała prawda o szpitalach psychiatrycznych w tym podcaście:
Czytaj dalej
Jak złagodzić wrzody żołądka? Te sposoby przyniosą Ci ulgę
wrzody
Wiosna jest porą roku, podczas której objawy choroby wrzodowej mogą się nasilać. Dla osób mających tę dolegliwość bywa to szczególnie uciążliwy moment w roku. Jednak wrzody żołądka można uspokoić. Przedstawiamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym ból wywołany przez wrzody będzie mniej doskwierał. Co więcej, dzięki tym sposobom być może uda przyspieszyć się leczenie choroby wrzodowej.
Czytaj dalej
Polecane