Kwota 13. emerytury budzi spore emocje. ZUS nagle ogłosił, że ulegnie ona zmianie. Dotychczas emeryci mogli liczyć na wypłatę dodatkowych środków w kwocie 1620,67 zł netto. Na konto już w kwietniu wpłynie zupełnie inna suma. O jakiej kwocie mowa?
Emerytury polskich seniorów zwykle nie są zbyt wysokie. Liczy się więc każdy możliwy dodatek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może dopłacić niektórym osobom nawet 400 zł do pobieranego świadczenia. Komu i na jakich zasadach przysługują dodatkowe pieniądze? Czy wszyscy seniorzy mogą skorzystać z dodatku do emerytury? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Wiek emerytalny to temat, który wzbudza emocje. Kontrowersje wokół jego podniesienia powracają co jakiś czas. Wielu ekspertów uważa, że w obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego obciążenia budżetu ZUS jest to konieczność. Ministra postawiła jednak sprawę jasno.
Program Rodzina 800 plus wzbudza ogromne kontrowersje. Podobnie tzw. “trzynastki” i “czternastki”. I chociaż rząd zapowiada, że w wypłatach świadczeń nie będzie zmian, rzeczywistość pokazuje coś innego. W tym roku wprowadzono pierwsze ograniczenia w 800 plus – co będzie dalej?
Już w kwietniu na konta emerytów i rencistów wpłynie trzynasta emerytura. Niedawno Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, ile dokładnie wyniesie to świadczenie, bowiem podlega ono corocznej waloryzacji.„Trzynastka” wypłacana jest automatycznie, nie trzeba więc składać żadnego wniosku. Jednak nie każdy senior otrzyma te dodatkowe pieniądze. Są takie grupy, które się nie kwalifikują.
Trzynasta emerytura, tak zwana „trzynastka” to dodatkowe wsparcie dla seniorów w Polsce. Już niedługo, za sprawą waloryzacji, zmieni się kwota, jaka będzie wpływać na konto emerytów i rencistów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, jak wzrosną renty i emerytury w 2025 r.