Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Sor

Sor

Matka z dzieckiem na rękach na SOR, idą tyłem
10.06.2024 10:11 Pijana matka przywiozła córkę na SOR. Lekarze wezwali policję

41-letnia mieszkanka gminy Annopol przywiozła do szpitala swoją 12-letnią córkę. Lekarz dyżurny zwrócił uwagę na stan matki dziecka i wezwał policję. Jak się później okazało, kobieta miała we krwi kilka promili alkoholu.Do zdarzenia doszło w czwartek 6 czerwca na terenie Szpitalnego oddziału Ratunkowego w Sandomierzu.  To tam nietrzeźwa kobieta przywiozła 12-latkę, ponieważ dziecko potrzebowało pomocy medycznej z powodu urazu.

Artur Szpilka
02.06.2024 14:11 Artur Szpilka trafił w nocy na SOR. Przejmująca relacja pięściarza

Artur Szpilka zamieścił w swoich mediach społecznościowych niepokojące nagranie. Wieczorem na jego Instagramie pojawiła się poruszająca relacja ze szpitala. Pięściarz znalazł się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a powodem jego wizyty bynajmniej nie była walka. Jego stan był na tyle poważny, że zatrzymano go w szpitalu.

Kolejka w rejestracji do szpitala
19.05.2024 14:32 Komu przysługuje czerwony kolor na SOR? Te osoby otrzymają pomoc natychmiast

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Tam o czasie przyjęcia decyduje nie godzina przybycia, a stan chorego. Kto powinien otrzymać pomoc natychmiast? Przed przyjęciem na SOR pielęgniarka, ratownik medyczny lub lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem (tzw. triaż) na podstawie którego określa jego stan i przypisuje do jednej z pięciu kategorii zgodnie z tym, jak pilna jest pomoc. W pierwszej kolejności obsługiwani są pacjenci “czerwoni” – kto się do nich zalicza?

Dziecko idzie za rękę z mamą
13.05.2024 12:01 Tajemnicza śmierć 2,5-letniej dziewczynki. Trafiła do szpitala z objawami zatrucia

Ogromna tragedia na Podlasiu. Nie żyje 2,5 letnia dziewczynka. W szpitalu przebywa jej 8-letni brat i mama. Śledczy rozważają różne hipotezy, włącznie z zatruciem. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 2,5 letniej dziewczynki, która zmarła na SOR-ze w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie). Sekcja zwłok nie odpowiedziała na pytanie, co spowodowało śmierć dziecka. Rozważane było m.in. zatrucie czadem. W tej chwili trwają kolejne badania.

SOR
08.05.2024 09:53 Przyszedł na SOR z nożem. "Chciał zemścić się za złą opiekę"

Pacjenci zazwyczaj przychodzą na SOR, by znaleźć pomoc. Tak jednak nie było w przypadku 61-latka z Poznania, który przyszedł tam z nożem, by nastraszyć – jego zdaniem – niemiłych lekarzy.Coraz częściej docierają do nas informacje o szokującym zachowaniu lekarzy na polskich SOR-ach. Mają odsyłać do domów pacjentów z udarem, przeklinać, odmawiać wykonania badań. Być może z takim zachowaniem spotkał się agresywny pacjent, który zdecydował się sięgnąć po nóż. Pamiętajmy jednak, że nie ma usprawiedliwienia dla takiego zachowania – ten mężczyzna mógł kogoś skrzywdzić.

Kobieta wychodzi z SOR
02.05.2024 11:57 Rejestratorka zwolniona z SOR. To niewiarygodne, jak obraziła pacjentów

Słuchacze Radia Elka byli świadkami niezwykłej kłótni. Wszystko przez pacjentkę, która na antenie poskarżyła się na rejestratorkę jednego z SOR-ów. Ku zdumieniu słuchaczy, kobieta odpowiedziała. Jak poinformowała, straciła pracę, choć jest niewinna. Do sprawy odniósł się także lokalny SOR.

Sandra Kubicka, w tle szpitalne łóżko
29.04.2024 10:34 Sandra Kubicka w ostrych słowach o wizycie na SOR. "Moją mamę potraktowano jak zwierzę"

Sandra Kubicka opublikowała na swoim Instagramie nagranie, w którym opowiedziała o wizycie z chorą mamą na jednym z łódzkich SOR-ów. Modelka nie szczędziła gorzkich słów. Teraz szpital próbuje się bronić. Sandra Kubicka to polska modelka i gwiazda social mediów. Prywatnie związana z muzykiem  Aleksandrem Milwiw-Baronem, gitarzystą grupy Afromental i jurorem programu rozrywkowego The Voice Of Poland. Para pobrała się w kwietniu 2024 roku. Modelka ma 29 lat, obecnie jest w ciąży i nie może się denerwować. Niestety w Polsce niekiedy trudno zachować spokój.