Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Ból Głowy

Ból Głowy

Ból głowy, neurolog Joanna Piotrowska
07.06.2024 13:11 Ból głowy po jednej stronie? Uważaj, to może być udar

Odczuwasz silny, jednostronny ból głowy? Neurolog radzi, aby poddać się szybkiej diagnostyce - taki rodzaj bólu głowy jest bardzo niepokojący i nie powinien być bagatelizowany. Kiedy ból głowy może wskazywać na udar?

Kaszlowy ból głowy, kaszel
18.05.2024 16:51 Kaszlowy ból głowy. Jeśli odczuwasz ból głowy przy kaszlu, wykonaj te badania

Odczuwasz ból głowy nasilający się podczas kaszlu? Taki rodzaj bólu głowy, pojawiający się właśnie przy kaszlu, opisywany jest jako ostry, przeszywający. Potrafi poważnie zaniepokoić, a do tego utrudnia normalne funkcjonowanie. Co oznacza kaszlowy ból głowy?

zapalenie zatok
05.03.2024 17:00 Zapalenie zatok – czy w tym stanie powinno się wychodzić z domu? Farmaceutka radzi

Zapalenie zatok to stan, w którym chory odczuwa ucisk w głowie. Może mieć również wrażenie, że uderza czołem w ścianę. Pomimo złego samopoczucia, niektórzy chorzy miewają momenty, gdy czują się lepiej i dlatego mogą zastanawiać się, czy mimo dolegliwości powinni wykonywać codzienne obowiązki i wychodzić z domu? O odpowiedź poprosiliśmy magistra farmacji Ilonę Krzak.

mgła mózgowa
07.12.2023 16:37 Mgła mózgowa - dlaczego powstaje i jak się jej pozbyć?

O mgle mózgowej zaczęto mówić częściej podczas pandemii – jest to jedno z powikłań zakażenia koronawirusem, choć nie znajduje się na oficjalnej liście objawów.  Przyczyny mgły mózgowej jest jednak więcej i nie zawsze mają związek z chorobami. Czym jest mgła mózgowa? Jakie ma objawy? Co zrobić, by ją zwalczyć?

ból głowy
25.11.2023 19:49 Boli Cię głowa nawet po wypiciu małej ilości wina? Naukowcy odkryli przyczynę

Ból głowy po wypiciu niewielkiej ilości czerwonego wina dopada wiele osób. Wbrew pozorom nie jest oznaką tzw. słabej głowy ani kaca. Naukowcy z University of California odkryli, co jest przyczyną tych delegliwości.Badacze z Uniwersity of California odkryli, dlaczego niektórzy z nas odczuwają ból głowy, nawet po wypiciu niewielkiej ilości czerwonego wina. Przyczyną jest prawdopodobnie związek zawarty w czerwonych winogronach, a dokładniej flawonol – kwercytyna.Flawonol występuje naturalnie w czerwonych winach. Z jego powodu jednak może dojść do zaburzenia metabolizmu, którego skutkiem będzie gromadzenie się toksyn, powodujące ból głowy.

ból głowy
12.09.2023 16:33 Nietypowy objaw braku magnezu, który często ignorujemy. Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie

Magnez jest pierwiastkiem, bez którego wiele istotnych dla organizmu procesów nie mogłoby zajść. Gdy powstaje jego niedobór, codzienne funkcjonowanie staje się znacznie utrudnione. Objawia się to m.in. rozdrażnieniem, problemami z koncentracją, bólami głowy i nie tylko. Symptomów niedoboru magnezu jest więcej, a w szczególności warto wskazać na jeden z nich, którego często nie utożsamiamy z tą dolegliwością!