Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroba Hashimoto

Choroba Hashimoto

choroba Hashimoto

Kształt paznokci
20.04.2024 11:41 Dlaczego paznokcie rosną do góry? To może być objaw groźnej choroby

Kształt paznokci może wiele powiedzieć o stanie zdrowia organizmu. Kiedy obserwujemy odstępstwa od normy - zielone lub białe plamki lub to, że paznokcie rosną do góry, należy zastanowić się nad możliwą przyczyną, która nie zawsze wynika z niewłaściwej pielęgnacji lub urazu.

Hashimoto, tarczyca
10.04.2024 16:22 Tak hashimoto zmienia ciało. Pierwsze objawy poznasz po twarzy

Hashimoto to jedno z najczęściej rozpoznawanych schorzeń tarczycy. Chorują zwykli śmiertelnicy i przyznają się też osoby publiczne, które otwarcie opowiadają o hashimoto m.in. w mediach społecznościowych.Zmiana w wyglądzie to pierwszy objaw sugerujący, że coś złego dzieje się z naszym zdrowiem. Choroba może powodować zmiany na twarzy.  Są to m.in. opadające powieki, obrzęki czy zmiany skórne. Co wtedy zrobić i jak poradzić sobie z nimi skutecznie?

Joanna Wielgosz – nadczynność tarczycy
08.01.2024 14:01 "Chciałabym trochę przytyć” – wyznała Asia z "Rolnik szuka żony”. Co jej dolega?

Widzowie świątecznego odcinka "Rolnik szuka żony” zwrócili uwagę na to, że Joanna Wielgosz, uczestniczka 8. edycji show jest bardzo szczupła. Wkrótce wyjawiła, z jaką chorobą się mierzy. Jest to wyjątkowo podstępny problem zdrowotny. Daje tak niejednoznaczne objawy, że czasem przez długie miesiące chory nie może zrozumieć, dlaczego tak źle się czuje.

tarczyca objawy
26.11.2023 17:35 10 objawów niedoczynności tarczycy. Niektóre wyglądają bardzo niewinnie

Niedoczynność tarczycy to choroba związana z niedoborem hormonów tarczycy. Objawów niedoczynności tarczycy jest wiele. Przedstawiamy najczęstsze z nich. Jeśli je zauważysz udaj się do lekarza i zrób badania hormonów – na początek podstawowych, czyli oznaczenie T3 i T4 w krwi.Niedoczynność tarczycy to choroba, w której tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów: tyroksyny, zwanej T4 i T3. Jak to się objawia?