Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Gorączka

Gorączka

Gorączka jest jednym z podstawowych objawów wielu chorób i infekcji, jednak nie zawsze powinniśmy ją zbijać, jak tylko się pojawi.

None
15.11.2023 16:10 Jaka jest idealna temperatura ciała? To nie jest jednak 36,6 stopni

Większość z nas nauczona jest, że prawidłowa temperatura ciała wynosi 36,6 stopnia Celsjusza. Jednak nie zawsze tak było. Co więcej, prawdopodobnie nie zawsze tak będzie. Naukowcy ze Stanford University doszli do interesujących wniosków. Ile więc wynosi idealna temperatura ludzkiego ciała?

zioła
11.10.2023 17:35 Z tych warzyw i ziół zrobisz domowe lekarstwo na anginę. Przyniesie ulgę w bólu!

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdy prawdopodobieństwo zachorowania na anginę rośnie. I to znacznie! Jednak nawet w domowych warunkach wciąż możemy wiele zrobić, by złagodzić ból spowodowany przez anginę. Wystarczy mieć te 2 warzywa i kilka ziół, które bez problemu kupimy w każdym sklepie zielarskim. 

szklanka piwa
01.07.2023 12:07 Najgorszy napój na upały, Polacy go kochają i potrafią pić bez żadnego umiaru

Najgorszy napój na upały, Polacy go kochają!W lecie chętniej sięgamy po napoje chłodzące. Jednym z ulubionych trunków Polaków, gdy słońce mocniej przygrzewa, jest zimne piwo. Kufel piwa to także sposób na relaks, szczególnie w okresie urlopu. Jednak czy napój ten rzeczywiście chłodzi organizm i go nawadnia?