Pod koniec ubiegłego roku naukowcy z Hiszpanii opublikowali wstrząsające wyniki badań dotyczących wpływu używania kuchenek gazowych na zdrowie. Przeraża nie tylko lista chorób, do których powstawania przyczynia się korzystanie z takich urządzeń, ale też skala problemu w Europie.
Jeśli marzysz o tym, by twoja skóra wyglądała świeżo i młodo przez długie lata, to… jesteś na celowniku koncernów kosmetycznych. Producenci dwoją się i troją, by zmusić klientów do kupowania wciąż nowszych i coraz droższych kremów. Tymczasem idealne remedium na zmarszczki za mniej niż 10 zł znajdziesz w każdej aptece.
Ginekolog to lekarz, a wizyta u specjalisty nie powinna wywoływać zbędnych emocji. I chociaż większość kobiet doskonale zdaje sobie z tego sprawę, perspektywa badania ginekologicznego często wzbudza w nas obawy, a nawet wstyd. Czy rzeczywiście jest się czym martwić?Doktor Dorota Cybulska, ginekolożka i specjalistka od chorób kobiecych na swoim koncie instagramowym w przystępny sposób edukuje odbiorców w temacie zdrowia intymnego. W jednym ze swoich materiałów poruszyła kwestię obaw, z jakimi przychodzą pacjentki do gabinetu i wyjaśniła, za jakie rzeczy absolutnie nie trzeba przepraszać specjalisty.
Wielu rodziców zakłada, że im bardziej ich dziecko jest zmęczone, tym szybciej i łatwiej zaśnie. Nic bardziej mylnego! Przemęczone dziecko może mieć poważne trudności z zasypianiem, budzić się w nocy lub bardzo wcześnie rano. To częsty problem, który wynika z nieprawidłowego dostosowania rytmu dnia do biologicznych potrzeb malucha.Kiedy dziecko jest nadmiernie zmęczone, jego organizm zaczyna produkować hormony stresu: kortyzol i adrenalinę, które utrudniają wyciszenie i zasypianie. Efekt? Mimo że dziecko pada z nóg, nie może znaleźć sobie miejsca w łóżku, kręci się, płacze lub staje się nadpobudliwe. Jak temu zapobiec? Kluczem jest właściwa higiena snu i dostosowanie aktywności do potrzeb dziecka.