Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Rak Jamy Ustnej

Rak Jamy Ustnej

Czerwone mięso, zdrowie
15.04.2024 15:21 Jedzenie tych produktów grozi rakiem jamy ustnej. Wyeliminuj je z diety

Według badań polskich naukowców, zbyt częste jego spożywanie zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju raka jamy ustnej. Chodzi o czerwone mięso. Ale także kilka innych produktów mięsnych zostało umieszczonych przez WHO na liście rakotwórczych. Przeczytaj, o które chodzi.Podczas obróbki termicznej czerwonego mięsa, powstają substancje chemiczne, mogące prowadzić do powstawania nowotworów w przewodzie pokarmowym. Jak się okazuje, im wyższa temperatura i dłuższy czas obróbki, tym większa ilość związków. Ale to nie koniec produktów mięsnych, które są potencjalnie rakotwórcze.

mycie zębów
07.02.2024 17:17 Taki zapach z ust to sygnał ostrzegawczy. Nigdy go nie ignoruj

Nieprzyjemny zapach z ust to coś, co powoduje dyskomfort – zarówno dla osoby, która ma ten problem, jak i osoby przebywającej w jego towarzystwie. Nierzadko jest też przyczyną niemiłych podejrzeń np. o brak higieny jamy ustnej. Jednak powód może być zgoła odmienny. Brzydki zapach z ust bywa też symptomem choroby nowotworowej.

ból jamy ustnej
19.09.2023 11:16 Wielu myśli, że to zwykła krostka. Ale to objaw raka jamy ustnej!

Rak jamy ustnej powoduje niespecyficzne objawy. Pierwsze symptomy mogą przypominać te charakterystyczne dla zakażenia w obrębie błony śluzowej. Sprawia to, że szybkie zdiagnozowanie choroby nie zawsze jest łatwe i opóźnia tym samym rozpoczęcie procesu leczenia. Dziś objaśniamy, które symptomy mogą świadczyć o raku jamy ustnej. Warto zachować czujność!