Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zatoki

Zatoki

Przykry zapach z ust
24.05.2024 13:57 Nieprzyjemny zapach z ust (halitoza) - przyczyny, objawy i leczenie

Przykry zapach z ust, inaczej halitoza, to problem, który najczęściej wynika z problemów stomatologicznych. Jednak powodować go mogą także choroby ogólnoustrojowe, dlatego nigdy nie wolno bagatelizować przykrego oddechu i należy szukać przyczyn - zwłaszcza, jeśli nie możemy go powiązać z żadną uchwytną przyczyną.  

zapalenie zatok
05.03.2024 17:00 Zapalenie zatok – czy w tym stanie powinno się wychodzić z domu? Farmaceutka radzi

Zapalenie zatok to stan, w którym chory odczuwa ucisk w głowie. Może mieć również wrażenie, że uderza czołem w ścianę. Pomimo złego samopoczucia, niektórzy chorzy miewają momenty, gdy czują się lepiej i dlatego mogą zastanawiać się, czy mimo dolegliwości powinni wykonywać codzienne obowiązki i wychodzić z domu? O odpowiedź poprosiliśmy magistra farmacji Ilonę Krzak.

kobieta z chorymi zatokami
25.05.2023 14:30 Zapalenia zatok można uniknąć. Lekarz powiedział nam, co je wywołuje

Problemy z zatokami to jeden z częstych powodów wizyt lekarskich. Zatoki są to przestrzenie wokół nosa i oczu, w których znajduje się powietrze. Podgrzewają, oczyszczają i nawilżają powietrze trafiające do płuc. O zatoki trzeba dbać tak samo, jak o każdą inną część ciała. W przeciwnym wypadku pojawi się stan zapalny. Zapytaliśmy lekarza, co powoduję tę dolegliwość. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z magister farmacji Iloną Krzak.