Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Lioton 1000 – skład, właściwości, wskazania, przeciwwskazania
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:23

Lioton 1000 – skład, właściwości, wskazania, przeciwwskazania

Lioton 1000 – skład, właściwości, wskazania, przeciwwskazania
pixabay.com

Skład preparatu Lioton 1000

Substancją czynną preparatu Lioton 1000 jest heparyna sodowa. Jeden gram żelu zawiera 8,5 mg tej substancji. Ponadto żel Lioton 1000 zawiera również substancje pomocnicze, w tym parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Właściwości żelu Lioton 1000

Preparat Lioton ma postać żelu i jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Jego aktywnym składnikiem jest heparyna, która ma następujące działanie: przeciwzakrzepowe, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo.

Lioton 1000 ma następujące właściwości: zapobiega tworzeniu się płytkich skrzepów krwi, przyspiesza rozpuszczanie skrzepów krwi, przyspiesza wchłanianie krwiaków, normalizuje lepkość krwi i przepuszczalność naczyń, pomaga złagodzić ból, poprawia metabolizm tkanki łącznej pod skórą.

Lioton 1000 można stosować jako środek wspomagający w leczeniu następujących chorób żył powierzchownych: zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych. Ponadto Lotion może być stosowany przy siniakach, obrzękach i kontuzjach. Jest również stosowany w zapobieganiu i leczeniu blizn przerostowych i bliznowców.

Wskazania do stosowania preparatu Lotion 1000

Lioton 1000 jest przeznaczony do użytku zewnętrznego podczas występowania zmian na ciele. Należy wycisnąć pasek żelu o wystarczającej wielkości, aby posmarować dany obszar. Lioton 1000 stosuje się od 2 do 3 razy dziennie.

Środki ostrożności podczas stosowania Lotion 1000

Leku Lioton 1000 nie można stosować na otwarte rany i skaleczenia. Zaleca się chronić oczy i błony śluzowe przed dostaniem się leku. Lioton 1000 nie może być używany w tym samym miejscu przez długi czas, ponieważ może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, wysypka itp., Wtedy należy przerwać leczenie. Nie jest zalecany do stosowania u dzieci, ponieważ preparat nie został przebadany pod kątem jego działania na organizm dziecięcy.

Tagi:
Polecane