Pacjenci.pl
Lioton 1000 – skład, właściwości, wskazania, przeciwwskazania

pixabay.com

Lioton 1000 – skład, właściwości, wskazania, przeciwwskazania

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marcelina Dzięciołowska

Udostępnij:

Substancją czynną leku Lioton 1000 jest heparyna sodowa. Pomaga, gdy pojawiają się siniaki, skręcenia i stłuczenia. Preparat jest także pomocny podczas leczenia poważniejszych chorób. Niestety nie każdy może może go używać. Jakie są przeciwwsk

Skład preparatu Lioton 1000

Substancją czynną preparatu Lioton 1000 jest heparyna sodowa. Jeden gram żelu zawiera 8,5 mg tej substancji. Ponadto żel Lioton 1000 zawiera również substancje pomocnicze, w tym parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Właściwości żelu Lioton 1000

Preparat Lioton ma postać żelu i jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Jego aktywnym składnikiem jest heparyna, która ma następujące działanie: przeciwzakrzepowe, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo.

Lioton 1000 ma następujące właściwości: zapobiega tworzeniu się płytkich skrzepów krwi, przyspiesza rozpuszczanie skrzepów krwi, przyspiesza wchłanianie krwiaków, normalizuje lepkość krwi i przepuszczalność naczyń, pomaga złagodzić ból, poprawia metabolizm tkanki łącznej pod skórą.

Lioton 1000 można stosować jako środek wspomagający w leczeniu następujących chorób żył powierzchownych: zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych. Ponadto Lotion może być stosowany przy siniakach, obrzękach i kontuzjach. Jest również stosowany w zapobieganiu i leczeniu blizn przerostowych i bliznowców.

Wskazania do stosowania preparatu Lotion 1000

Lioton 1000 jest przeznaczony do użytku zewnętrznego podczas występowania zmian na ciele. Należy wycisnąć pasek żelu o wystarczającej wielkości, aby posmarować dany obszar. Lioton 1000 stosuje się od 2 do 3 razy dziennie.

Środki ostrożności podczas stosowania Lotion 1000

Leku Lioton 1000 nie można stosować na otwarte rany i skaleczenia. Zaleca się chronić oczy i błony śluzowe przed dostaniem się leku. Lioton 1000 nie może być używany w tym samym miejscu przez długi czas, ponieważ może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, wysypka itp., Wtedy należy przerwać leczenie. Nie jest zalecany do stosowania u dzieci, ponieważ preparat nie został przebadany pod kątem jego działania na organizm dziecięcy.

Działania niepożądane podczas stosowania Lioton 1000

Jak każdy lek, Lioton 1000 może powodować działania niepożądane. Występują u niewielkiej liczby pacjentów i są nieszkodliwe dla zdrowia. Są to zaczerwienienie, swędzenie i wysypka. Po zaprzestaniu stosowania Lioton 1000 dolegliwości te znikną.

Przeciwwskazania do stosowania Lioton 1000

Przeciwwskazaniem do stosowania żelu Lioton 1000 jest uczulenie na którykolwiek składnik leku (w tym na substancje pomocnicze). Dlatego ze względu na obecność substancji pomocniczych osoby uczulone na parabeny nie powinny stosować żelu. Lioton 1000 nie powinien być używany w następujących przypadkach: u pacjentów ze skazą krwotoczną, u dzieci, kobiet w ciąży, osób mających skłonności do krwotoków i krwawień.

Środki ostrożności podczas stosowania żelu Lioton 1000

Nie należy stosować żelu Lioton 1000 w okolicach ust, nosa i oczu. Nie należy go też przyjmować doustnie. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci ze zdiagnozowaną skazą krwotoczną. Ze względu na zawartość parabenów lek może również wywoływać reakcje alergiczne.

Interakcje z innymi lekami – Lioton 1000

Jednoczesne stosowanie innych leków z Lioton 1000 może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Lioton 1000 oddziałuje najczęściej z Aspiryną C, Gripex Max i Nurofenem Plus. Brak jest również informacji na temat interakcji Lioton 1000 z pożywieniem.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >