Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Sekcja zwłok Gabriela Seweryna. Znamy wyniki
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 27.03.2024 11:40

Sekcja zwłok Gabriela Seweryna. Znamy wyniki

Gabriel Seweryn
fot. Gabriela Seweryna AKPA/fot. w tle Canva.com

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Gabriela Seweryna, znanego widzom z programu “Królowe życia".  Do wiadomości publicznej podano wyniki badań toksykologicznych. Co wykryto w krwi zmarłego uczestnika reality show. 

Kilka miesięcy temu zmarł Gabriel Seweryn. Celebryta trafił na SOR z objawami bólu w klatce piersiowej, ale nie udało się go uratować. Tragiczną informację podała wówczas rzeczniczka prasowa szpitala powiatowego w Głogowie.  

Teraz prokuratura w Głogowie poinformowała o pierwszych wynikach badań toksykologicznych zmarłego projektanta.

Ujawniono wyniki badań toksykologicznych Gabriela Seweryna

Kilka miesięcy temu głośno było o śmierci Gabriela Seweryna, znanego z programu TTV “Królowe życia”. Celebryta zmarł niespodziewanie w wieku 56 lat. Tuz przed śmiercią jego fani mogli śledzić transmisję na żywo na Instagramie, gdzie skarżył się na brak pomocy ze strony ratowników medycznych. 

Mimo że finalnie trafił do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Z końcem listopada 2023 r. przeprowadzono sekcję zwłok projektanta. Wówczas biegły nie znalazł dokładnej przyczyny śmierci. Później zlecono badania toksykologiczne. Teraz prokuratora z Głogowa przedstawiła ich wyniki. We krwi celebryty wykryto obecność m.in. metamfetaminy.

 Z wyników badań toksykologicznych wynika, że w próbce krwi pobranej ze zwłok Gabriela Seweryna wykazano obecność m.in. metamfetaminy. Mając na uwadze dobro trwającego postępowania przygotowawczego i konieczność poczynienia prawidłowych ustaleń faktycznych, brak jest możliwości wskazania, jakie będą dalsze działania prokuratora w tej sprawie. Postępowanie w dalszym ciągu toczy się na tzw. etapie „in rem”, tzn. w sprawie. Nikomu dotąd nie przedstawiono żadnego zarzutu. W dalszym ciągu prowadzone są liczne czynności procesowe — ujawnił prokurator.

 

Chora na raka aktorka "Beverly Hills" zwróciła się do księżnej Kate. Poruszające oświadczenie Nie wybierzesz ani sanatorium, ani daty turnusu. Wielkie rozczarowanie kuracjuszy

"Z pozoru był oazą spokoju, wiódł burzliwe życie"

Aktualnie biegły toksykolog analizuje otrzymane wyniki, by wydać ostateczną opinię o bezpośredniej przyczynie zgonu Gabriela Seweryna. Już wcześniej w mediach huczało o problemach celebryty z narkotykami.

Osoby, które znały Gabriela Seweryn, mówią o nim, że choć z pozoru był oazą spokoju, wiódł burzliwe życie.

 Najpierw rozstał się z poprzednim partnerem, Rafałem Grabiasem, obok którego występował w kilku sezonach „Królowych życia”, a kiedy zakochał się w Kamilu, przeniósł się z Głogowa do Warszawy. Imprezował po klubach, sporo pił, podobno również nie stronił od twardych narkotyków - wspominała Gabriels osoba z kręgów telewizyjnych w rozmowie z Pacjentami.

Celebryta nie pasował jednak do niewielkiego miasta.

Był na tamte warunki zbyt kolorowym ptakiem, zawsze ekstrawagancko i fantazyjnie ubranym, w makijażu, a w dodatku z mężczyzną u boku. Z kolei Warszawa go przerosła. Często w naszym gronie rozmawialiśmy o tym, że jako modowy wizjoner po prostu urodził się nie w swoich czasach. Gabriel Seweryn wyprzedzał je, podobnie jak wielu innych projektantów – dodawała.
 Projekt bez nazwy - 2024-03-27T112927.493.png

Zawodowo Seweryn miał za sobą trudny czas

Gwiazdor programu “Królowe życia” swego czasu miał za sobą też trudny czas w życiu zawodowym. W mediach społecznościowych skarżył się, że musiał zamknąć swój dotychczasowy biznes związany z projektowaniem oraz szyciem futer. Miał się też zarejestrować w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, natomiast w ramach przebranżowienia rozpoczął naukę makijażu permanentnego brwi.

Uważaj na ten ból głowy! Posłuchaj podcastu:

Gabriel Seweryn zmarł we wtorek, 28 listopada 2023 r. w wieku 56 lat. Ogromną popularność zdobył w 2016 r., gdy z ówczesnym partnerem, Rafałem Grabiasem zadebiutował w programie TTV “Królowe życia”. Para gościła w programie aż przez osiem sezonów. W 2020 r. Gabriel i Rafał zdecydowali się opuścić program, a niedługo potem rozstali się.

Źródło: Wprost. rozrywka.pl

Czytaj też:

Przed śmiercią opublikował wstrząsające nagranie. Gabriela Seweryna wspominają osoby z kręgów telewizyjnych

Śmierć Gabriela Seweryna. Czym jest MZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia?
 

Chcesz napisać do redakcji [email protected] i podzielić się swoją historią? Wybrane listy opublikujemy anonimowo.
 

Przed śmiercią opublikował wstrząsające nagranie. Gabriela Seweryna wspominają osoby z kręgów telewizyjnych
Gabriel Seweryn
- Gabriel z pozoru był oazą spokoju, wiódł burzliwe życie. Najpierw rozstał się z poprzednim partnerem, Rafałem Grabiasem, obok którego występował w kilku sezonach „Królowych życia”, a kiedy zakochał się w Kamilu, przeniósł się z Głogowa do Warszawy. Imprezował po klubach, sporo pił, podobno również nie stronił od twardych narkotyków - rozmowie z portalem Pacjenci.pl wspomina Gabriela Seweryna osoba z kręgów telewizyjnych. - Ale do niewielkiego Głogowa też nie pasował. Gabriel Seweryn był na tamte warunki zbyt kolorowym ptakiem, zawsze ekstrawagancko i fantazyjnie ubranym, w makijażu, a w dodatku z mężczyzną u boku. Z kolei Warszawa go przerosła. Często w naszym gronie rozmawialiśmy o tym, że jako modowy wizjoner po prostu urodził się nie w swoich czasach. Gabriel Seweryn wyprzedzał je, podobnie jak wielu innych projektantów – dodaje. - Być może właśnie z powodów zdrowotnych praca na planie była z dnia na dzień coraz trudniejsza - wspomina Gabriela Seweryna rozmowie Pacjenci.pl osoba z kręgów telewizyjnych. 
Czytaj dalej
Pokonał raka. Lekarze nie dawali mu wielkich szans
Tomasz Prosińki, #TokTuMi, Instytut Zdrowia Mentalnego
Tomasz, z zawodu menadżer i finansista, ma 47 lat i chorował na nowotwór mózgu. Lekarze nie dawali mu większych szans. Dziś jest zdrowy, a fakt, że stanął oko w oko ze śmiercią, odmienił jego życie. Pomaga osobom wypalonym zawodowo i młodzieży w ramach akcji #TokTuMi, której patronem został portal Pacjenci.pl.W tym podcaście Tomasz o tym opowiada, jak możecie skorzystać z pomocy, albo wesprzeć akcję:Tomasz miał 44 lata, gdy dowiedział się, że jego mózg jest inny. Owszem, tak jak u zdrowego człowieka może i składał się z około stu miliardów neuronów, galaretowatej tkanki zbudowanej z wody, białka, tłuszczu i soli mineralnych. Twardych, miękkich i pajęczych opon mózgowo rdzeniowych czy setek innych skomplikowanych struktur, które - choć wszystkie razem ważą niewiele więcej niż bochenek chleba - to stanowią o mózgu jako najbardziej złożonej maszynerii wciśniętej w ludzką czaszkę.- Ale w moim rósł guz. Powoli i latami. Na zdjęciu z rezonansu przypomina piłkę tenisową. Albo jak kto woli: męską pięść. Niemal sześć na sześć centymetrów, całkiem sporo, bo na jedną czwartą całej czaszki, tuż za lewym oczodołem - opowiada historię choroby mężczyzna.
Czytaj dalej
Polecane