Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zmiany Na Sor-Ach

Zmiany Na Sor-Ach

SOR fot. Marek BAZAK/East News
27.02.2024 13:12 Zmiany na SOR-ach stają się faktem. Czy kolejki będą jeszcze dłuższe?

Na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych i izbach przyjęć właśnie weszły zmiany. Pacjenci będą mogli wykonać więcej badań i uzyskać więcej porad lekarskich. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć z tych zmian, ale wielu lekarzy i ratowników ma obawy, czy to nie zwiększy i tak wielogodzinnych kolejek.Co nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ, która weszła 26 lutego 2024 roku oznacza dla pacjentów? Dotyczy ona listy świadczeń opłacanych przez NFZ.

szpital
12.12.2023 16:18 Co jeśli zachorujesz w nocy? Zmiany na SOR-ach opóźnione

Od 1 stycznia 2024 r. przy szpitalnych oddziałach ratunkowych miała zacząć funkcjonować nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zmiany nie zostaną jednak wdrożone zgodnie z planem. Część szpitali nadal nie jest gotowa, więc Ministerstwo Zdrowia wydłużyło termin na ich wprowadzenie. Na czym ma polegać ta reforma? Co sądzą o niej lekarze? 

None
19.11.2023 16:15 Rewolucja na SOR-ach i w przychodniach NFZ. Od 1 stycznia 2024 r. wchodzą duże zmiany

Od 1 stycznia 2024 r. zmieni się sposób funkcjonowania szpitali. Nie bez powodu zmiany te określane są mianem rewolucyjnych. Pacjenci nie będą już musieli czekać godzinami na konsultację ze specjalistą. SOR-y zaczną działać w nowy sposób.