Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby Serca

Choroby Serca

choroby serca

,Akcja Kardioprotekcja"
27.03.2024 15:09 Tylko co czwarty pacjent korzysta z rehabilitacji kardiologicznej

Choroby układu krążenia są pierwszą przyczyną umieralności w Polsce 1 . Jednocześnie świadomość dotycząca profilaktyki pierwotnej i wtórnej, która może zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia jest wciąż niewystarczająca. Eksperci kampanii „Akcja Kardioprotekcja” wskazują na rehabilitację kardiologiczną jako niezbędny element opieki nad pacjentem po incydentach sercowo-naczyniowych. W tym celu opracowali specjalny program KardioRehab składający się z 4 filarów: zbilansowanej diety, regularnej aktywności fizycznej, wsparcia psychologicznego oraz regularnego stasowania leków. Stanowią one potwierdzone metody skutecznie redukujące zachorowalność i ryzyko ponownych hospitalizacji z powodu chorób sercowo-naczyniowych, ale też są doskonałym narzędziem w profilaktyce pierwotnej.

Kobiece dłonie trzymające garść żurawiny
15.03.2024 11:36 Ten owoc jest jak lekarstwo na serce. Wystarczy garść dziennie, by odczuć efekty

Naukowcy udowodnili, że pomaga na wiele schorzeń, w tym na choroby układu krążenia, kamicę i infekcje. Żurawina to owoc, który sprawdzi się zarówno jako dodatek do owsianki, jak i do wypieków. Można też zrobić z niej koktajl albo sok. To bogate źródło witamin i minerałów. Jak działa i ile jej jeść, by odczuć pozytywne działanie?Z tego tekstu dowiesz się, jakie są właściwości prozdrowotne żurawiny, w jakiej postaci jest najlepsza i jak wpływa na serce.

None
08.11.2023 12:17 3 rzeczy, przed którymi ostrzega kardiolog. O nr.1 mało kto mówi

Za niemal połowę zgonów w Polsce odpowiadają choroby układu krążenia. Choroby serca są także jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Dr Lucy McGrath-Cadell z Sydney, australijska kardiolog, wymieniła 3 największe zagrożenia dla zdrowia serca. Jednak wśród nich wymieniał czynnik ryzyka, o którym wciąż mówi się bardzo mało. Co to jest?