Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Jerzy Stuhr nie żyje. Wiadomo, jaka była przyczyna śmierci
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 09.07.2024 11:20

Jerzy Stuhr nie żyje. Wiadomo, jaka była przyczyna śmierci

Jerzy Stuhr nie żyje
Fot. East News/ Paweł Wodzyński

Smutna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje Jerzy Stuhr. Legendarny aktor miał 77 lat. Przez długi czas zmagał się z problemami zdrowotnymi, przeszedł dwa zawały serca, udar mózgu. Swego czasu wygrał walkę ze złośliwym nowotworem przełyku.  Wiadomość o jego śmierci potwierdził z Onetem syn aktora, Maciej Stuhr.

Jeszcze w lutym tego roku Jerzy Stuhr był gościem Mariusza Szczygła, gdzie w programie TVP  “Rozmowy (nie)wygodne opowiedział o trudnej walce z nowotworem. Aktor podkreślił, że „choroba jest dobrą nauczycielką pokory” i dzięki niej nauczył się „słuchać ludzi i lekarzy”. “Swoje też trzeba robić. Różnie ze mną bywało w tym czasie, ale jakoś tak się składa, że zawsze się wymigam” – mówił. W ostatnich miesiącach: czerwcu i lipcu przedstawienia z udziałem aktora zostały odwołane.

Nie żyje Jerzy Stuhr. Legendarny aktor miał 77 lat

Aktor od kilku lat zmagał się z problemami ze zdrowiem. Chorował na raka, a w 2020 roku doznał udaru mózgu. Legendarny krakowski aktor przeszedł dwa zawały serca, udar mózgu oraz nowotwór przełyku.

Już w 2011 roku przeszedł chemioterapię. Wówczas lekarze dawali mu 30 procent szans na wyzdrowienie. Pokonał jednak chorobę, podobnie jak kilka dekad wcześniej, gdy miał 37 lat. Właśnie wtedy przeszedł pierwszy zawał serca, natomiast lekarze namawiali go, by zwolnił tryb życia. On tego jednak nie zrobił, gdyż za bardzo kochał aktorstwo.

W ostatnim czasie bardzo mocno podupadł na zdrowiu. Niestety, choroba odebrała mu zawodową aktywność, a spektakle z jego udziałem zostały odwołane. W 2023 roku syn aktora, Maciej Stuhr, podzielił się niepokojącą informacją. Jego ojciec przebywał w ciężkim stanie na OIOM-ie Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc "Odrodzenie" w Zakopanem.

 

 

Jerzy Stuhr będzie mniej grywać w teatrze? Przykre doniesienia dla fanów Nie żyje aktor Adan Canto z "X-Men". Miał 42 lata i chorował na rzadki nowotwór

Był jednym z najwybtniejszych polskich aktorów

Jerzy Suhr był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Był również reżyserem i scenarzystą. Szerszej publiczności dał się poznać w połowie lat 70. jako współprowadzącego (wraz z Bogusławem Sobczukiem) programy telewizyjne z cyklu "Spotkanie z Balladą".

Filmowej publiczności dał się poznać z filmów takich jak m.in. “Wodzirej”, “Amator”, “Przypadek”, “Seksmisja” oraz “Bohater roku”. Stuhr był laureatem Polskiej Nagrody Filmowej za rolę drugoplanową w filmie “Persona non grata” i nagrody specjalnej za osiągnięcia życia (2018).

Na swoim koncie Jerzy Stuhr miał również dubbingowanie bajek

Aktor znany był również  z dubbingowania bajek. Jego głos można było usłyszeć m.in. w "Shreku", "Mulan", "Gwieździe Kopernika", "Świętym Mikołaju" oraz “Smerfach”. W ostatnim czasie krakowskiego aktora można było oglądać w spektaklu “Wałęsa w Kolonos” Bartosza Szydłowskiego w krakowskiej Łaźni Nowej oraz “32 omdleniach” Andrzeja Domalika w warszawskim teatrze Polonia. 

W 2019 r. wystawił w operze krakowskiej “Cyrulika sewilskiego”, natomiast rok wcześniej “Bal manekinów” w Och-Teatrze. Jerzy Stuhr był tatą dwójki dzieci: syna Macieja i córki Marianny. Legendarny aktor zmarł w wieku 77 lat.

Czytaj też:

Nie żyje 30-letni aktor. Uratował życie czterech osób

Nie żyje 27-letni mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo

Nie żyje gwiazda filmu o Lechu Wałęsie. Maria Rosaria Omaggio miała 67 lat