Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Gis Ostrzeżenia

Gis Ostrzeżenia

GIS ostrzeżenia

mąka
16.05.2024 12:54 Pilne wycofanie mąki ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące mąki. W produkcie stwierdzono obecność składnika, który nie powinien się tam znaleźć. Dla niektórych konsumentów może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.  

Sól i pieprz na stole
12.04.2024 12:01 Pestycydy i MOAH w popularnej przyprawie. GIS ostrzega: "Nie jedzcie tego"

To przyprawa, którą uwielbia i stosuje wiele osób. Znakomicie komponuje się z ryżem i tofu, ale pasuje również do polskich potraw. Niestety w jednej z partii produktu wykryto szkodliwe pestycydy i MOAH.Wiele mówi się o bezpieczeństwie żywności, a wydaje się, że jest z nim coraz gorzej. Niedawno w popularnych herbatach ujawniono obecność pestycydów, a teraz to. Czy da się ugotować obiad bez dodatku chemii? Ten przykład to kolejny dowód na to, że nie jest to łatwe, a zagrożenia czyhają na każdym kroku.

Pieprz syczuański
09.04.2024 08:08 Ostrzeżenie GIS. Pieprz syczuański wycofany z obrotu

Jeśli kupowałeś ostatnio pieprz syczuański - uważaj. GIS wydał właśnie ostrzeżenie dotyczącego partii produktu pochodzącej z Chin. Wykryto w niej znacznie przekroczone "poziomy 10 pestycydów".

mleko w proszku dla niemowląt wycofane
05.01.2024 18:20 "Mleko" w proszku dla niemowląt wycofane. GIS ostrzega i podaje numery parii

Partia proszku, który służy do sporządzenia produktu zastępującego mleko przeznaczony dla niemowląt, które maja od urodzenia alergię na białka pokarmowe lub nietolerancją laktozy i sacharozy została wycofana.