Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Grzybica Paznokci

Grzybica Paznokci

grzybica paznokci

Manicure u kosmetyczki
20.03.2024 19:28 Po tym poznasz, że narzędzia u kosmetyczki nie są sterylne. Zdradzi je jeden szczegół

Dbanie o urodę jest dla Polek bardzo ważne. Coraz więcej pań regularnie odwiedza salony piękności, a jedną z najbardziej popularnych usług jest manicure paznokci. Można go wykonać nie tylko w renomowanym gabinecie, ale także w domowym zaciszu początkującej stylistki, centrum handlowym, a nawet... na bazarze. Tylko czy zawsze jest to bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, kiedy idziemy "na paznokcie", aby nie zafundować sobie groźnej choroby? Czym można zarazić się u kosmetyczki? Wyjaśniamy. 

Kobieta dotyka ręką stopy
19.03.2024 12:24 To pierwszy objaw grzybicy paznokci. Pokaż stopy dermatologowi

Grzybica paznokci to częsta choroba. Zwykle zaczyna się od małej białej plamki, która z czasem zmienia kolor na ciemny i zaczyna zajmować cały paznokieć. Leczenie trwa długo, a problem “lubi” nawracać, więc im wcześniej pokażemy stopy dermatologowi, tym lepiej.Jest wiele początkowych objawów grzybicy paznokci. Zaliczamy do nich przede wszystkim zmianę barwy i kształtu paznokcia, ale są też inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. O czym mowa?

olejek z drzewa herbacianego
08.11.2023 19:35 To jeden z najlepszych naturalnych środków na grzybicę. Warto mieć go w łazience

Grzybica paznokci należy do najczęstszych schorzeń dermatologicznych na świecie. Mimo dostępności wielu leków na grzybicę, biorąc pod uwagę niektóre działania niepożądane, poszukuje się nowatorskich, naturalnych sposobów leczenia. Duży potencjał w zakresie leczenia grzybicy paznokci wykazały olejki eteryczne, a na szczególną uwagę zasługuje olejek z drzewa herbacianego.