Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Leczenie Otyłości

Leczenie Otyłości

leczenie otyłości

10 błędów przy odchudzaniu
11.04.2024 16:56 Dlaczego nie możesz schudnąć? 10 najczęstszych błędów

Jeśli próbujesz schudnąć, a waga nieubłaganie stoi w miejscu lub szybko wraca do pierwotnej liczby, to znaczy, że coś robisz źle. Przyczyn tego, że nie możesz schudnąć może być wiele - od złych nawyków żywieniowych po poważne choroby, które czasem trudno zdiagnozować. Sprawdź, co należy zmienić, żeby waga ruszyła w dół. 

Chory na otyłość siedzi na łóżku i patrzy w okno
04.03.2024 13:25 "To twoja wina. Wystarczy mniej jeść". Lekarze o tym, czego nie mówić chorym na otyłość

W Polsce na otyłość choruje ponad 8 milionów dorosłych, a polskie dzieci przybierają na masie ciała najszybciej w Europie. Do 2035 roku ponad połowa osób na świecie, ma być otyła. Czy będą się spotykać ze stygmatyzacją? Wiele na to wskazuje na to, że tak. Chorzy na otyłość nie mają lekkiego życia. Oto komentarze, które osoby z otyłością słyszą na co dzień i krótki poradnik, jak z nimi rozmawiać, by ich nie zdemotywować i nie obrazić. Okiem lekarza. 

kapsułka na otyłość
01.01.2024 17:44 Kapsułka wyleczy otyłość? Naukowcy stworzyli niezwykłe urządzenie

Naukowcy opracowali wibrującą kapsułkę, która wywołuje uczucie sytości. Jeśli połkniemy ją przed posiłkiem, szybciej poczujemy się najedzeni, dzięki czemu zjemy mniejsze ilości pokarmu. Urządzenie daje duże nadzieje na skuteczne leczenie otyłości.