Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Menopauza

Menopauza

niepokalanek na kobiece dolegliwości
18.11.2023 11:30 Naturalne remedium na kobiece dolegliwości. Pomaga przy menopauzie, PMS i trądziku

Jest wyjątkową rośliną zielną, która stanowi remedium na różnego rodzaju kobiece dolegliwości, m.in. pomaga stabilizować poziom estrogenów, prolaktyny i progesteronu. Zdecydowanie za mało się o niej mówi! Co to za roślina? 

wypadanie włosów
26.10.2023 16:49 Czy warto stosować szampon na wypadanie włosów? Jaka jest jego skuteczność?

Wypadanie włosów to powszechny problem, z którym spotyka się duża część społeczeństwa. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów mających zahamować ten nieprzyjemny proces. Szczególnie popularne są szampony na wypadanie włosów, jednak czy rzeczywiście są skuteczne? Wyjaśniamy.

uwaga!
17.10.2023 12:46 Krwawienie po menopauzie to nie miesiączka. Takie objawy daje nowotwór

Krwawienie po menopauzie jest częstą przyczyną wizyt u ginekologa. Jest to stan nieprawidłowy, który powodować mogą zarówno niegroźne zmiany w obrębie dróg rodnych, jak i choroba nowotworowa. Jakie są oznaki, że krwawienie po 60. jest groźnym symptomem?

menopauza
14.10.2023 18:33 Przechodzisz menopauzę? Pomóż sobie dietą!

Uderzenia a gorąca, bezsenność i tycie na brzuchu, które jest też groźne dla zdrowia. Jeśli przechodzisz menopauzę, możesz mieć te problemy bardziej nasilone. Winne są hormony – głównie spadek estrogenu. Być może ginekolog zlecił ci hormonalną terapię zastępczą. Zmiana diety i trybu życia może być w tym trudnym czasie bardzo pomocna. W okresie około menopauzalnym i po menopauzie zauważamy bardzo często, że zmienia się  nasze ciało, zwiększa się obwód pasa, przybywa kilogramów w okolicy brzucha. Często pacjentki mówią, że tyją „od powietrza”. Martwią się, że źle się odżywiają. Nie jest to jednak często ich winą, w wielu przypadkach wpływ na sytuację mają zachodzące w tym okresie zmiany hormonalne tłumaczy dr Co jeść, a czego unikać w diecie w czasie menopauzy, by zmniejszyć dolegliwości, poprawić zdrowie i kondycję i nie przytyć? Przeczytaj materiał Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej przygotowany przez dr , które dr Katarzynę Wolnicką.