Pacjenci.pl > Objawy Depresji

Objawy Depresji

depresja
01.09.2023 17:46 Odpowiedź na te pytania może pomóc w zdiagnozowaniu depresji. O to pytają psycholodzy!

Depresja to jedna z najbardziej powszechnych chorób o podłożu psychicznym. Niestety to poważne zaburzenie często jest bagatelizowane, a późno rozpoznane może prowadzić do tragicznych skutków. Obniżenie nastroju i niechęć do działania mogą być chwilowe, jednak gdy objawy przybierają na sile, koniecznie interweniuj. Jak rozpoznać depresję i jakie pytania pomogą w jej rozpoznaniu? Odpowiedź poniżej. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z mgr Anną Tulczyńską, psychologiem oraz certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralna.

depresja
26.04.2023 18:39 Depresja to nie tylko objawy psychiczne! Jakie są fizyczne objawy depresji? Zapytaliśmy specjalistę

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie. Przewlekle obniżony nastrój, niska samoocena oraz negatywna wizja świata i przyszłości to nie jedyne objawy depresji. Pamiętajmy, że depresja to także szereg dolegliwości fizycznych! Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą mgr Anną Tulczyńską, psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.  

nastolatek
02.03.2023 14:05 Depresja czy bunt nastolatka? Psycholog tłumaczy, na co zwrócić uwagę

Depresja jest najczęściej spotykanym schorzeniem psychicznym na świecie i dotyka coraz młodszych ludzi. Diagnozowanie nastolatków w kierunku depresji jest szczególnie trudne, ponieważ nierzadko ciężko rozróżnić, czy mamy do czynienia z objawami jakichś problemów psychicznych, czy z naturalnym elementem dojrzewania. 

depresja-dwubiegunowa
21.02.2023 13:17 Depresja to nie tylko ciągłe uczucie smutku. Alarmujące są także te objawy

W ostatnim czasie dużo mówi się o depresji i jej tragicznych skutkach. Mało kto wie, że istnieje wiele jej odmian, które nie zawsze objawiają się przewlekłym smutkiem i brakiem energii. Jednym z rodzajów depresji jest choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), charakteryzująca się ciągłym, naprzemiennym wahaniem nastroju, od stanu euforii i silnego pobudzenia do gwałtownego spadku energii i silnego uczucia smutku. 

depresja
23.11.2022 20:29 Depresja - przyczyny, objawy, leczenie. Ekspert tłumaczy

Depresja to choroba, zaburzenie nastroju, które powoduje, że nie mamy energii i jest nam trudno funkcjonować. To, co wcześniej sprawiało nam radość, przestaje cieszyć. Warto wspomnieć, że chwilowy kryzys i okres gorszego nastroju nie jest depresją. Jeśli jednak objawy są nasilone i osoba chora na depresję nie otrzyma specjalistycznej pomocy, choroba może skończyć się samobójstwem.Depresja jest najczęstszym schorzeniem psychicznym na świecie. Jeśli objawy są nasilone i chory nie otrzyma specjalistycznej pomocy, choroba może skończyć się samobójstwem. Co to jest depresja? Jak objawia się depresja? Jak leczyć depresję? Skąd się bierze depresja? Jak wygląda depresja u nastolatków i dzieci? Na te i inne pytania odpowiada mgr Anna Tulczyńska, psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Co to jest depresja?