Po pięciu tygodniach spędzonych w szpitalu papież Franciszek jest już w Watykanie. Pomału wraca do swoich obowiązków, choć na razie przychodzi mu to z ogromnym trudem. Nie porusza się sam, ale na wózku inwalidzkim, a jego rekonwalescencja z pewnością potrwa jeszcze dłuższy czas.Jeden z lekarzy Ojca Świętego udzielił wywiadu dla „Corriere della Sera". Opowiedział o najtrudniejszych chwilach w całym procesie leczenia.
W niedzielę 23 marca, po 38 dniach spędzonych w Klinice Gemelli, papież Franciszek wreszcie wrócił do Watykanu. W drodze ze szpitala do swojej rezydencji odwiedził bazylikę Santa Maria Maggiore, gdzie złożył kwiaty przed ikoną Matki Bożej. Bazylika ma szczególne znaczenie dla Franciszka, który zazwyczaj odwiedza ją przed i po podróżach zagranicznych, a także po pobytach w szpitalu.
Papież Franciszek napisał list do kardynała Stanisława Dziwisza z okazji kolejnej rocznicy śmierci papieża Polaka. List został opublikowany przez biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej. Papież wyraża w nim radość z planów uczczenia rocznicy. List został wysłany przed rozpoczęciem przez Ojca Świętego leczenia w rzymskiej Poliklinice Gemelli.
Od ponad miesiąca cały świat modli się o zdrowie papieża Franciszka. Śledząc stan Ojca Świętego, przeżyliśmy już niejedną chwilę grozy. Tymczasem do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie duchownego, odkąd trafił od do szpitala. To, jak choroba odcisnęła się na jego wyglądzie, ściska serce.
Papież Franciszek od czterech tygodni przebywa w szpitalu. Niedawno przeszedł poważny kryzys i nie wiadomo było, czy z niego wyjdzie. Z najnowszych doniesień Watykanu wynika, że Ojcu Świętemu zrobiono rentgen klatki piersiowej. Wiadomo, w jakim stanie są jego płuca.
Cały świat czekał w napięciu na kolejne informacje o stanie papieża. Wreszcie możemy odetchnąć. Z Watykanu napłynęły dobre wieści.
Stan papieża Franciszka wciąż jest poważny, jednak w ostatnią niedzielę był on w stanie zwrócić się do wiernych za pośrednictwem rozważań na modlitwę Anioł Pański. W swoich notatkach podziękował m.in. personelowi medycznemu czy wolontariuszom. Miał również jedną ważną prośbę. Czego dotyczyła?
Papież od 20 dni przebywa w szpitalu. Powodem hospitalizacji jest obustronne zapalenie płuc. Niedawno papież miał poważne problemy z oddychaniem – czy jego stan uległ poprawie? Sprawdźmy, jak brzmi najnowszy komunikat Watykanu.
„Żandarmi i Gwardia Szwajcarska dostali zakaz urlopów na najbliższy czas, przynajmniej do Wielkanocy” poinformował w rozmowie z dziennikarzem RMF FM watykanista, Michał Kłosowski. Wszystko z powodu niepewnego stanu zdrowia papieża Franciszka.Żandarmi i Gwardia Szwajcarska pełnią funkcje ochronne i porządkowe w Watykanie.
Od 14 lutego papież Franciszek przebywa w szpitalu, a jego stan jest poważny. Watykan codziennie przekazuje nowe informacje o Ojcu Świętym, o którego niepokoją się wierni na całym świecie. Kilka dni temu duchowny przeszedł poważny kryzys, po którym nastąpiła niewielka poprawa. Teraz Stolica Apostolska przekazała nowe wieści o papieżu. Jaki jest stan Ojca Świętego?
Od kilkunastu dni cały świat bacznie przygląda się Stolicy Apostolskiej. 14 lutego stan papieża Franciszka gwałtownie się pogorszył, przez co trafił on do szpitala. Duchowny przebywa w nim już od ponad 2 tygodni, a Watykan codziennie przekazuje nowe informacje o jego zdrowiu. Co ujawniono w najnowszym komunikacie? Wiadomość została opublikowana z samego rana.
W ostatnich dniach stan papieża Franciszka znacznie się pogorszył. Od 14 lutego Ojciec Święty przebywa w szpitalu, gdzie ma zapewnioną całodobową opiekę. Wierni na całym świecie modlą się o jego szybkie wyzdrowienie, jednak rokowania lekarzy nie są optymistyczne. Tymczasem, po kolejnej dobie spędzonej w szpitalu, Watykan przekazał najnowsze informacje o stanie papieża.
Pojawiły się nowe wieści o stanie papieża. Wierni zaniepokojeni stanem Ojca Świętego przybywają do Watykanu, modląc się o uzdrowienie papieża Franciszka. Tymczasem, władze Watykanu zadecydowały o rozpoczęciu procedur.
Papież Franciszek od 13 dni przebywa w szpitalu Gemelli, a cały świat jakby wstrzymał oddech, oczekując każdej nowej wiadomości. Ojciec Święty znajduje się w stanie krytycznym, ale stabilnym. Dziś wiemy, że ostatnia noc upłynęła mu spokojnie.
W poniedziałkowy wieczór tysiące wiernych zgromadziło się na pl. Świętego Piotra, by modlić się w intencji zdrowia Papieża Franciszka. Katolicy z całego świata łączyli się w cierpieniu z Ojcem Świętym i dziękowali za jego starania o pożądane zmiany w Kościele Katolickim.
Papież Franciszek trafił do szpitala, gdzie walczy z poważną chorobą. Lekarze zdiagnozowali u niego zapalenie płuc. Jest jednak jeszcze jedna dolegliwość, na którą cierpi Ojciec Święty – wskazują na nią wyniki badań. Skąd się bierze i czy jest groźna, wyjaśnia w rozmowie z Pacjentami prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert.
Papież Franciszek od ponad tygodnia przebywa w szpitalu w związku z obustronnym zapaleniem płuc. Choroba rozwinęła się na podłożu zapalenia oskrzeli, z którym kapłan mierzył się przez kilka tygodni – niestety przedkładając swoje obowiązki nad zdrowie. Obecnie jego stan jest krytyczny.
Papież Franciszek znowu podupadł na zdrowiu. O jego problemach poinformował w oficjalnym oświadczeniu Watykan. Co dolega Ojcu Świętemu i dlaczego jego stanu nie wolno bagatelizować? Wyjaśniamy.
O zdrowiu papieża Franciszka jest głośno już od jakiegoś czasu. W grudniu tego roku duchowny skończy 88 lat, więc potrzebuje częstszej opieki zdrowotnej. Kilka dni temu poinformowano o odwołaniu środowej audiencji z powodu "lekkiego stanu grypowego". A co z zaplanowaną podróżą?Podróż do Luksemburga i Belgii nie została odwołana i odbędzie się w dniach 26-29 września. "Służyć" i "Nadzieja", to hasła przewodnie 46. podróży papieża, dla której okazją jest jubileusz 600-lecia uniwersytetu w Leuven.
Papież Franciszek ma już 87 lat i niesie na swoich barkach ciężar ogromnej odpowiedzialności. To normalne, że ma momenty zmęczenia - tak na temat obecnego stanu zdrowia wypowiedział się lekarz duchownego, prof. Sergio Alfieri, który dwa razy operował papieża.Wierni niepokoją się o papieża, tym bardziej że Franciszek nie przeczytał homilii podczas mszy świętej w Niedzielę Palmową. Czy jest się o co martwić? Na to pytanie odpowiedział prof. Sergio Alfieri.
Jaki jest stan zdrowia papieża Franciszka? Lekki stan grypopodobny – mówi oficjalny komunikat Watykanu. .Czy jako 86-letniemu seniorowi papieżowi grozi zapalenie płuc, które jest częstym powikłaniem po grypie i jest szczególnie częste i niebezpieczne dla osób w podeszłym wieku?Papież Franciszek w ostatnich dniach niedomaga: doskwiera mu ból gardła, kaszel i podwyższona temperatura. Z tego powodu nie wygłosił między innymi przemówienia przygotowanego specjalnie na spotkanie z europejskimi rabinami i oświadczył zmęczonym głosem: „Wolę dziś nie czytać przemówienia, wolę przekazać Państwu jego kopię”. Biuro prasowe Watykanu zakomunikowało, że z powodu „lekkiego stanu grypopodobnego wszystkie zaplanowane audiencje zostały odwołane”.