Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Jak poprawić wygląd brzucha? Pytamy doktora Marka Wasiluka z kliniki L’experta
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 16.11.2023 22:26

Jak poprawić wygląd brzucha? Pytamy doktora Marka Wasiluka z kliniki L’experta

Marek Wasiluk
Lexperta

Podczas przyglądania się w lustrze własnej sylwetce, często kierujemy wzrok na brzuch. Mężczyzn najbardziej smuci nagromadzona na nim tkanka tłuszczowa. Kobiety z kolei często są niezadowolone z wiotkiej skóry brzucha, pozostałości np. po ciąży. Jak więc poprawić wygląd brzucha? Co zrobić, gdy ćwiczenia i dieta nam nie wystarczają? Odpowiedzi na to pytanie udzielił dr Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej, z warszawskiej kliniki L’experta

Jak pozbyć się oponki i boczków?

Naturalną metodą, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha czyli tzw. oponki jest aktywność fizyczna. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się sporty cardio, pomagające spalić kalorię i tkankę tłuszczową. Tego rodzaju aktywnościami są: marsz, jogging, jazda na rowerze ub ogólny trening cardio całego ciała. Wbrew pozorom wiele dobrego może uczynić nawet 30-minutowy marsz, mogący przyspieszyć metabolizm nawet o 45%. Niemniej ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta – by przyspieszyć redukcję oponki włącz do diety więcej błonnika np. produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw.

Jednak nawet intensywne ćwiczenia i restrykcyjna dieta czasami nie wystarczają, żeby pozbyć się tłuszczu z brzucha. Jak mówi dr Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej, w procesie odchudzania wcale nie pozbywamy się tłuszczu proporcjonalnie z każdej części ciała. -

Wielu pacjentów, zarówno kobiety jak i mężczyźni, narzeka, że tłuszcz na brzuchu utrzymuje się uporczywie i trudno jest im się go pozbyć. I rzeczywiście po pierwsze na brzuchu jest go po prostu zwykle najwięcej, dlatego sporo jest do zrzucenia przy odchudzaniu. Poza tym udowodniono, że nie zawsze chudniemy proporcjonalnie ze wszystkich obszarów. Brzuch ma tendencję do „przechowywania” tkanki tłuszczowej i jest ona bardziej oporna na redukcję niż w innych okolicach. Dodatkowo patrząc np. na same boczki – trudno jest uruchomić te partie ciała podczas treningu. Proces spalania tkanki tłuszczowej z takich kłopotliwych miejsc można wspomóc zabiegami lipolitycznymi, które przyśpieszą odchudzanie w tych konkretnych obszarach”.

Służą do tego urządzenia do termolipolizy. Ciepły laser lipolityczny (diodowy1060) jest całkowicie nieinwazyjny. Nie wymaga więc nacinania tkanki jak w przypadku liposukcji, czy nawet nakłuwania skóry jak przy wykonywaniu lipolizy iniekcyjnej.

Kilka osób w szpitalu! Fałszywy Ozempic – są już pierwsze ofiary! Uwaga na fałszywe leki! Odchudzające i na erekcję najczęściej podrabiane

Co zrobić z wiotką skórą brzucha?

Regularna aktywność fizyczna to naturalny sposób, dzięki któremu poprawimy napięcie skóry. Pomocne okażą się ćwiczenia rozciągające i aerobowe, poprawiające sprężystość i natlenienie ciała. Pozytywny wpływ na napięcie skóry ma także stosowanie letniej wody podczas brania prysznica. Skórę można także masować rolką z jadeitu lub kwarcu lub z kulkami ze stali chirurgicznej.

Wiele osób po dużej utracie wagi albo po ciąży skarży się również na wiotką skórę na brzuchu. Mocne naciągnięcie jej przez dużą wielkość brzucha powoduje, że rzadko kiedy jest w stanie wrócić do poprzedniej jędrności. Według dr. Marka Wasiluka z warszawskiej kliniki L’experta w takiej sytuacji należy dostosować zabiegi do konkretnego problemu. - "Nie da się z góry zaproponować konkretnej terapii. Należy ocenić, z czym mamy do czynienia, jak bardzo wiotka jest skóra, czy występuje również jej nadmiar. W zależności od stopnia nasilenia występujących problemów dobiera się zabiegi i co ważne ich nasilenie, czyli ustawiamy odpowiednie parametry i ilość. Z reguły potrzebne jest połączenie kilku metod”. – wyjaśnia specjalista.

Tkankę skóry do produkcji większej ilości kolagenu pobudza m.in. kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy bardzo dobrze sprawdza się właśnie na większych obszarach ciała jak np. brzuch. Działa mocno, poprawiając jakość skóry, sprawiając, że staje się bardziej zwarta i jędrna, ale i poprawia jakość powięzi. Będzie on wyrównywał strukturę pomarszczonej skóry, poprzez odbudowanie jej. To cenne wskazanie dla osób, które nie chcą decydować się na inwazyjne operacje plastyczne. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i jest bezpieczny”. – powiedział dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L’experta.

Jak pozbyć się rozstępów?

Gdy tkanka łączna się rozrywa, pojawiają się blizny zanikowe skóry, czyli rozstępy. Jednym z domowych sposobów na rozstępy jest natłuszczanie i nawilżanie skóry za pomocą odpowiednich maści – tego rodzaju miksturę można stworzyć przez wymieszanie oliwy z oliwek, fusów kawowych i dodanie kropli witaminy E z kapsułki i soku z cytryny.

Rozstępy, bez względu na to, czy są bardziej, czy mniej rozległe, zawsze są umiejscowione głęboko w skórze. To właśnie głębokość stanowi główny problem w ich usuwaniu. Jeszcze do niedawna, żadna z metod medycyny estetycznej nie umiała poradzić sobie z tym problemem. Dopiero frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa pozwolił pozbyć się nawet stu procent rozstępów zanikowych. W czym tkwi jej sekret?

Jak tłumaczy dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L’experta, prekursor leczenia rozstępów frakcyjną rf mikroigłową, który 11 lat temu opracował autorską terapię No Stretchmarks - ta metoda jest tak skuteczna, ponieważ pozwala mocno podgrzać tkankę dokładnie tam, gdzie jest umiejscowiony problem: 

Głowica urządzenia wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigieł, które podczas zabiegu wbijane są w skórę na określoną przez lekarza głębokość, a następnie płynie po nich w głąb tkanki prąd zmienny, który podgrzewa wewnętrzne struktury skóry. Takie termiczne działanie powoduje obkurczenie włókien kolagenu oraz stymulację do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W ten sposób, poprzez umiejętne zasymulowanie resztek tkanki w rozstępie do samoregeneracji, następuje jej odbudowa i zapełnienie ubytku. Rozstęp więc zanika”. – wyjaśnia specjalista.

Polecane