Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Król wśród letnich kremów działa nawilżająco i wygładza zmarszczki. Kupisz go za niewielkie pieniądze
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 19.06.2024 13:32

Król wśród letnich kremów działa nawilżająco i wygładza zmarszczki. Kupisz go za niewielkie pieniądze

Krem z filtrem UV
Fot. Freepic

Kobiety nieustannie poszukują dobrych kosmetyków na zmarszczki. Czasem wydają spore pieniądze na przeciwzmarszczkowe kremy, kierując się rozmaitymi reklamami. czy poleceniami.

Tymczasem wcale nie trzeba wydawać góry pieniędzy na rozmaite kosmetyki antystarzeniowe. W walce ze zmarszczkami pomóc nam może dobrze znany wszystkim latem - król kremów, czyli ten z filtrem UV.

Pamiętaj o kremie z filtrem, nie tylko latem

Wśród wielu kosmetyków na zmarszczki, dostępnych jest wiele maści czy kremów, które uchodzą za tanie, natomiast mają dobre składy. Nieco niedocenianym kosmetykiem na zmarszczki jest krem z filtrem UV, o którym pamiętamy szczególnie latem, gdy upały i słońce za oknem.

Dermatolodzy radzą, by pamiętać o kremie z filtrem nie tylko latem, ale cały rok. Rezygnując z kremu z filtrem i nakładając go na skórę jedynie latem, można szybko przyspieszyć starzenie się skóry, ale również doprowadzić do nowotworów skóry. Warto pamiętać o tym, że krem z filtrem jest nie tylko dobrą pielęgnacją, ale i profilaktyką.

W drogerii znajdziemy niezliczoną ilość kremów z filtrem UV
Fot. Freepic


 

Nowe leki dla pacjentów od lipca 2024. Środki dla m.in. chorych onkologicznie i schorzeń rzadkich Koniec z 80 proc. wypłaty na L4. Nowa propozycja rządu jest już przesądzona

Nie bój się wysokiego faktora

Oczywiście latem każdy z nas chce się opalić. W końcu zdrowa opalenizna wygląda efektownie i promiennie. Nakładając krem z filtrem na twarz, warto postawić na wysoki faktor i użyć SPF 50. W końcu zapewnia najwyższy poziom ochrony przed oparzeniami słonecznymi lub też przedwczesnym starzeniem się skóry.

SPF, czyli Sun Protection Factor jest wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej, mierzący efektywność kremu przeciwsłonecznego w blokowaniu promieni UVB, odpowiedzialnych za oparzenia słoneczne. Wartość SPF informuje też, jak długo możemy przebywać na słońcu bez ryzyka oparzenia, porównując do czasu, który moglibyśmy spędzić na słońcu bez żadnej ochrony. Przykładowo, krem z SPF 30 pozwala teoretycznie przebywać nam na słońcu, 30 razy dłużej bez oparzeń niż bez jego użycia.

Na co zwrócić uwagę , wybierając krem z filtrem?

Wiele osób może się zastanawiać, na co zwracać uwagę, wybierając krem z filtrem. Patrzmy nie tylko na wartość SPF, ale również na to, czy oferuje nam szeroką ochronę -chroniąc zarówno przed promieniowaniem UVA, jak o UVB.

Dermatolodzy podkreślają, że do codziennego użytku zaleca się używanie kremów z minimum SPF 30. Co ważne, osoby posiadające bardzo jasną karnację, ale również dzieci czy osoby, które spędzają bardzo dużo czasu na dworze - m.in. pracując fizycznie, powinni wybierać bardzo wysoki filtr, SPF 50 lub nawet więcej. W popularnych drogeriach mamy do wyboru niezliczoną ilość kremów z filtrem, a ich ceny wahają się od 20 do nawet 130 zł.

Czytaj też: 

Krem z filtrem SPF - najlepszy pod makijaż. Nasz ranking

Krem z filtrem to fenomen! Kosmetolog wskazał najskuteczniejszą profilaktykę przeciwzmarszczkową

Ten krem z filtrem SPF to najlepszy podkład. Wygładza zmarszczki i nawilża