Pacjenci.pl
Lekarz online

Canva

Lekarz online. Polacy są zaskoczeni sprawnością procedur i krótkimi terminami

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

W ostatnich miesiącach, lekarz online jest poszukiwany czterokrotnie częściej, niż przed epidemią. Wielu pacjentów podjęło kontynuację leczenia, część osób zdecydowało się na dawno odkładaną pierwszą konsultację ze specjalistą.

Dlaczego lekarz online jest tak popularny?

Formy i możliwości wizyty online

Ku zaskoczeniu wielu pacjentów, w czasie epidemii czas oczekiwania na wizytę [sprawdź online] u specjalisty jest znacznie krótszy niż w tradycyjnym trybie sprzed epidemii. Przykładowo zamiast długiego oczekiwania na konsultację ginekologiczną w celu wystawienia recepty na pigułki antykoncepcyjne, e-wizyta jest możliwa już w tym samym dniu, co rejestracja. 

Dodatkowymi plusami są: brak konieczności wychodzenia z domu, dojazdu do przychodni, czekania w kolejce i przebywania w tłumie obcych ludzi.

Z dowolnego miejsca możemy rozpocząć leczenie nowo zdiagnozowanej choroby lub kontynuować leczenie wcześniej rozpoznanych chorób przewlekłych. Z powodu kwarantanny, utraty pracy i drastycznej zmiany trybu życia, wiele osób zdecydowało się skorzystać z telefonicznej porady poradni zdrowia psychicznego, psychologów i psychiatrów. Bardzo szerokie możliwości daje e-wizyta w formie video rozmowy. Znajdź lekarza online: https://www.znanylekarz.pl/

 • Video rozmowa

 • Chat

 • Rozmowa telefoniczna

 • Wiadomości prywatne

Podczas rozmowy telefonicznej, czatu lub video rozmowy (o wyborze formy decyduje lekarz) przeprowadzany jest wywiad lekarski, stawiana jest diagnoza oraz udzielana jest porada z zaleceniami. Lekarz może skierować na badania i konsultacje specjalistyczne, wystawić e-receptę i wystawić choremu zwolnienie L4. 

 • Konsultacja i diagnoza z zaleceniami

 • Omówienie wyników badań

 • Skierowania

 • E-recepty

 • Zwolnienie L4

Zalety umawiania wizyty online

Wizyty onlinetańsze niż tradycyjne konsultacje w gabinetach stacjonarnych. Czas oczekiwania na e-wizytę jest znacznie krótszy niż na tradycyjną konsultację w gabinecie stacjonarnym.

W bazie lekarzy znajduje się ponad 146 000 lekarzy i specjalistów. Możemy zapoznać się z opiniami pacjentów, terminami oraz lokalizacją gabinetów lekarskich (część gabinetów wznowiła świadczenie usług stacjonarnych). Formularz zapisu jest czytelny, rejestracja przebiega szybko, a dodatkowo system automatycznie wysyła bezpłatny SMS z przypomnieniem o wizycie. 

Zapoznaj się z opiniami innych pacjentów i wybierz lekarza, który zyskał najlepsze opinie w przypadkach, które wydają ci się zbliżone do twojego. Właściwy wybór lekarza specjalisty nieraz przyspiesza diagnozę już na samym początku. Możesz też poznać opinie na temat swojego aktualnego lekarza prowadzącego. 

Terminarze lekarzy prowadzących konsultacje online są automatycznie aktualizowane, co pozwala łatwo wybrać dogodny termin wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej. Istnieje też możliwość zadania dodatkowych pytań w wiadomościach prywatnych. Z poziomu serwisu https://www.znanylekarz.pl/ widzimy też koszt konsultacji oraz dokonujemy bezpiecznej i prostej płatności online. 

Jak przygotować się do wizyty online?

Wizyty online nie są skomplikowane. Korzystają z nich aktualnie także seniorzy i osoby z różnymi dysfunkcjami. Video rozmowa ułatwia wizytę także osobom niedosłyszącym, które mogą czytać z ruchu warg lekarza specjalisty. Przed wizytą przygotuj: 

 • dokument tożsamości

 • listę leków, które przyjmujesz

 • najnowsze wyniki badań, jeśli posiadasz

 • dzienniczek ciśnienia/poziomu cukru/bólu głowy, jeśli prowadzisz

 • kalendarzyk menstruacyjny, jeśli prowadzisz

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >