Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Nie żyje 26-letni piłkarz. Matija Sarkić zmarł tuż przed EURO 2024
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 16.06.2024 14:09

Nie żyje 26-letni piłkarz. Matija Sarkić zmarł tuż przed EURO 2024

Nie żyje 26-letni piłkarz
Fot. East News/HAKON MOSVOLD LARSEN

Nie żyje 26-letni piłkarz reprezentacji Czarnogóry - bramkarz  Matija Sarkić. "Wszyscy w klubie przesyłają wyrazy wsparcia i kondolencje rodzinie, a także przyjaciołom piłkarza" - przekazano w smutnym komunikacie.

Ostatnie chwile życia mężczyzna spędził na wakacjach w Budvie. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci młodego sportowca.

Dwa tygodnie temu reprezentował drużynę Czarnogóry

Dwa tygodnie temu piłkarz reprezentował drużynę Czarnogóry. Obecnie badana jest przyczyna śmierci młodego sportowca.

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację, że w wieku 26 lat zmarł Matija Sarkic. Bramkarz numer jeden "The Lions" rozegrał 33 mecze w klubie od czasu przyjścia z Wolverhampton Wanderers w sierpniu 2023 roku" - poinformował jego kub.

Przedstawiciele klubu podkreślili również, że wszyscy przesyłają wyrazy miłości, a także kondolencje rodzinie, przyjaciołom bramkarza w tym bardzo trudnym oraz smutnym czasie.

Tak prawidłowo zmierzysz ciśnienie. Wiele osób zapomina o tej jednej rzeczy Tak się objawia cukrzyca. Chorobę rozpoznasz po zmianach na skórze

Podczas wypoczynku piłkarz zmarł na oczach swoich przyjaciół

Jednocześnie przedstawiciele klubu wyjaśnili, że nie będą udzielać dalszych komentarzy. Poprosili też o poszanowanie prywatności rodziny piłkarza.

26-letni sportowiec nie zagrał w meczu przeciwko Gruzji. Wrócił wcześniej ze zgrupowania drużyny, a następie wyjechał na wakacje. Niestety, podczas wypoczynku zmarł na oczach swoich przyjaciół.

“Przyjaciele natychmiast wezwali pogotowie, ale niestety nie udało się go uratować. Na miejscu jest policja, badane są wszystkie okoliczności, ale najprawdopodobniej jest to śmierć naturalna” - przekazały tamtejsze media.

26-latek rozegrał łącznie dziewięć spotkań w kadrze

Bramkarz numer jeden Lwów rozegrał w klubie 33 mecze od czasu przyjścia z Wolverhampton w sierpniu 2023 roku - napisał zespół rywalizujący w Championship (drugi poziom rozgrywkowy w Anglii).

Jeszcze 5 czerwca Sarkić zagrał w towarzyskim spotkaniu Czarnogóry z Belgami (0:2). Cztery dni później nie wystąpił w kolejnym sparingu, tym razem z Gruzją (1:3).

“Dziesięć dni temu Sarkić zachwycił kibiców świetnymi interwencjami w meczu z Belgią. Wydawało się, że Dzielne Sokoły (przydomek reprezentacji Czarnogóry - red.) mają bramkarza na następną dekadę, ale na przeszkodzie stanęła przedwczesna śmierć” - czytamy na stronie internetowej RTCG, publicznego radia i telewizji w Czarnogórze.

26-latek rozegrał łącznie dziewięć spotkań w kadrze. Reprezentował też barwy takich klubów jak Birmingham City oraz Stoke City.

Czytaj też:

Nie żyje wybitny operator filmowy. Arkadiusz Tomiak miał 55 lat

Nie żyje Beata Maksymow-Wendt. Była dwukrotną mistrzynią świata

Nie żyje Halinka Kiepska. Po długiej chorobie zmarła Marzena Kipiel-Sztuka