Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Nie żyje gwiazda filmu o Lechu Wałęsie. Maria Rosaria Omaggio miała 67 lat
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 02.07.2024 11:37

Nie żyje gwiazda filmu o Lechu Wałęsie. Maria Rosaria Omaggio miała 67 lat

 Maria Rosaria Omaggio
Fot. East News/ AGR/ REX

Nie żyje Maria Rosaria Omaggio, która polskim widzom dała się poznać z filmu o Lechu Wałęsie, “Wałęsa. Człowiek z nadziei”. W produkcji Andrzeja Wajdy zagrała włoską dziennikarkę, Orianę Fallaci.

Maria Rosaria Omaggio zmarła w wieku 67 lat po długiej chorobie. Wiadomość o śmierci popularnej aktorki przekazała Polska Agencja Prasowa. 

Nie żyje Maria Rosaria Omaggio. Zagrała w filmie Andrzeja Wajdy

Choć polskiej publiczności Maria Rosaria Omaggio znana była jedynie z filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie, włoska aktorka zagrała w ponad 40 filmach. W filmie Andrzeja Wajdy, “Wałęsa. Człowiek z nadziei” z 2013 r. wcieliła się we włoską dziennikarkę, Orianę Fallaci.

Maria była ogromną fanką Fallaci. Na potrzeby filmu zdobyła nawet od siostrzeńca Oriany jej futro z norek, magnetofon oraz kamerę wideo, na której nagrywany był wywiad z Lechem Wałęsą. Aktorka poza tym, że zdobyła osobiste rzeczy Oriany Fallaci, bardzo dokładnie skupiła się też na przestudiowaniu mimiki oraz gestykulacji włoskiej dziennikarki.

Maria Rosaria Ommagio miała 67 lat
Fot. East News/ Rex Features
Takie będą emerytury seniorów w lipcu. Terminy wypłat mogą zaskoczyć Katarzyna Figura schudła kilkanaście kilogramów. Ograniczyła jeden produkt

Nie są znane dokładne przyczyny śmierci włoskiej aktorki

Maria Rosaria Omaggio zmarła w wieku 67 lat. Na razie dokładne przyczyny śmierci aktorki nie są znane. Wiadomo, że przed śmiercią chorowała. Zmarła 1 lipca, w swoim domu w Rzymie.

Pogrzeb włoskiej gwiazdy odbędzie się 2 lipca w Bazylice San Giuseppe w Trionfale. W mediach społecznościowych rodzina zmarłej gwiazdy podziękowała fanom aktorki za niezwykłe wsparcie. Fani gwiazdy nie mogą pogodzić się z jej śmiercią. “Wspaniała kobieta o wielkim sercu”, “moja ulubiona aktorka”, “wielka strata” - piszą wielbiciele Marii Rosarii Omaggio.

Zadebiutowała we włoskiej telewizji w latach 70.

Maria Rosaria Omaggio zadebiutowała we włoskiej telewizji w latach 70. W wieku 19 lat wzięła udział w popularnym konkursie piosenki. Później błyskawicznie posypały się role w licznych filmach i serialach. 

Zagrała w m.in. “Don Matteo”, czyli włoskim pierwowzorze “Ojca Mateusza”, ale też w kilku serialach kryminalnych. Na swoim koncie miała też wiele teatralnych ról. Aktorka pisała również książki oraz reżyserowała przedstawienia teatralne.

Czytaj też:

Nie żyje Radosław Kulik. Gwiazdor disco-polo miał 53 lata

9-letnia dziewczynka nie żyje. Utonęła w zbiorniku wodnym

Nie żyje 36-letnia influencerka. Zmarła nagle w trakcie wakacji