Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Problemy cywilizacyjne > 9-letnia dziewczynka nie żyje. Utonęła w zbiorniku wodnym
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 24.06.2024 09:11

9-letnia dziewczynka nie żyje. Utonęła w zbiorniku wodnym

Dziewczynka utonęła na kąpielisku. Ratownicy ostrzegają - na co uważać latem?
Fot. Policja Śląska

W zbiorniku wodnym na terenie Glinicy w powiecie lublinieckim utonęła 9-letnia dziewczynka. Mimo akcji ratowników, życia dziecka nie udało się uratować. 

Jak wykazały wstępne ustalenia, 9-latka razem z innymi dziećmi kąpała się w miejscu zabronionym bez nadzoru dorosłych osób. Zbiornik wodny jest dość niebezpieczny, gdyż jego dno jest nierówne.

9-latka jedną z pierwszych ofiar wakacyjnej zabawy

9-letnia dziewczynka jest jedną z pierwszych ofiar wakacyjnej zabawy nad wodą. Niestety, chwila nieuwagi i beztroska zabawa zamieniła się w tragedię. Obecnie policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczność tragedii w Glinicy.

Policjanci, jak ro roku apelują o rozwagę i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

“Wakacyjna piękna pogoda zachęca do spędzania czasu nad wodą, jednak przypominamy, że to niebezpieczny żywioł, dlatego należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa” - czytamy.

Lekarz oskarżany o zabicie pacjenta. Zabrał głos po wyjściu z aresztu Weronika Książkiewicz chorowała na raka. W trudnych chwilach wspierała ją mama

Policjanci apelują o rozwagę

Policja po raz kolejny apeluje o to, by wybierać strzeżone kąpieliska oraz by przestrzegać reguł przebywania w danym miejscu.

"Nie wskakuj do wody, gdy nie znasz jej głębokości. Nieznana głębokość i struktura dna może narazić cię na urazy, kalectwo, a nawet śmierć" - ostrzega policja.

W przypadku ostatniej tragedii na zdjęciach opublikowanych przez policję widać, że w pobliżu zbiornika wodnego umieszczona została tabliczka “wstęp wzbroniony”.

 

O czym warto pamiętać podczas kąpieli?

Funkcjonariusze podkreślili raz jeszcze, by wybierając teren do odpoczynku nad wodą, pamiętać, by korzystać z miejsc do tego przeznaczonych, najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Policjanci apelują też, by zapoznać się ze wszystkimi znakami oraz instrukcjami dotyczącymi warunków przebywania w danym miejscu. Warto też pamiętać, że czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli.

Funkcjonariusze apelują też, by nie wskakiwać do wody, gdy nie znamy jej głębokości. Nieznana głębokość oraz struktura dna może narazić nas na urazy, kalectwo czy śmierć. Policja apeluje też, by nigdy nie wchodzić do wody, będąc pod wpływem alkoholu. Z kolei z kąpieli korzystajmy najwcześniej po upływie 30 minut od zjedzenia posiłku.

Niestety, ofiar wakacyjnej nierozwagi jest więcej. W Lesznie w województwie mazowieckim w miniony weekend utonął 14-letni chłopiec, a jego ciało wydobyto ze zbiornika retencyjnego. Choć było to miejsce zakazane i nie wolno było się tam kąpać, wiele młodych osób, w tym dzieci przychodziło, by pobawić się i skorzystać z ochłody w upalne dni.

Czytaj też:

Tragedia w trakcie mszy w Męcinie Wielkiej. Nie żyje ksiądz Jan Adamczyk

Nie żyje francuska ikona popkultury. Françoise Hardy walczyła o prawo do eutanazji

Nie żyje Halinka Kiepska. Po długiej chorobie zmarła Marzena Kipiel-Sztuka