Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Problemy cywilizacyjne > Nie żyje Radosław Kulik. Gwiazdor disco-polo miał 53 lata
Daria  Siemion
Daria Siemion 01.07.2024 10:14

Nie żyje Radosław Kulik. Gwiazdor disco-polo miał 53 lata

Radosław Kulik
Fot. Facebook / Radek Meffis Kulik

Środowisko muzyczne pogrążone w żałobie. Niespodziewanie zmarł Radek Kulik, perkusista zespołu Meffis. Mężczyzna przez kilka dni walczył w szpitalu o życie. Niestety nie udało mu się pomóc. Wiadomo, na co umarł i kiedy nastąpi pogrzeb.

Rade Kulik z zespołem Meffis był związany od lat. Ze swoimi kolegami nagrał wiele hitów takich jak "Królowa nocy" czy "Piękne imię masz". Przyjaciele i fani muzyka są w szoku. Kondolencje spływają z całej Polski.

Radek Kulik nie żyje

Radek Kulik z zespołu disco-polo Meffis trafił cztery dni w ciężkim stanie do szpitala. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety – muzyk umarł. Wiadomość o jego śmierci przekazał w social mediach Marcin Pastushak z grupy Tex.

Przyczyną śmierci Radka Kulika był zawał serca. Perkusista miał zaledwie 53 lata. Zostanie pochowany we wtorek 2 lipca.  Jeszcze kilka tygodni temu grał koncerty.

Nie żyje 36-letnia influencerka. Zmarła nagle w trakcie wakacji Miała 39 lat, świetną formę i udar. Opowiedziała swoją historię, by przestrzec innych

Muzycy i fani żegnają Kulika

Nagła śmierć Radka Kulika poruszyła branżę muzyczną. Kolejni muzycy żegnają w sieci gwiazdę disco-polo.


"Za wcześnie Radek... Kondolencje dla zespołu Meffis" – napisał Jerzy Kuć z grupy Rytm.

"Wiadomość jak "grom z jasnego nieba". Nikt się tego nie spodziewał. Zjeździliśmy razem kilka festiwali i kawałek Polski (Przemyśl, Zegrze, Jelenia Góra). Od dzisiaj "Bełkot" gra już w największej kapeli tego świata... Niesamowity perkusista i co najważniejsze skromny i tak "po ludzku" dobry człowiek. Wyrazy współczucia dla całej rodziny" – pożegnał Kulika Radek Szkudziński.

Zawał serca – objawy

Zawał serca polega na obumarciu fragmentu mięśnia sercowego w wyniku niedokrwienia  serca, czyli niewystarczającym zaopatrzeniu go w  krew i tym samym w tlen. Może mieć skutek śmiertelny.

Objawy zawału:

  • ból w klatce piersiowej o charakterze gniotącym, uciskowym i rozpierającym;
  • ból promieniujący do kończyny górnej, lewej ręki, pleców lub żuchwy;
  • uczucie ciężkości w klatce piersiowej;
  • nadmierne pocenie się;
  • uczucie lęku;
  • zaburzenia rytmu serca;
  • zawroty głowy.


Jedną z najczęstszych przyczyn zawału jest miażdżyca i wysoki poziom tzw. złego cholesterolu. Najlepszą metodą zapobiegania zawałowi serca jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, choćby codzienne spacery.