Rak dwunastnicy to jeden z najbardziej podstępnych nowotworów, który w początkowych stadiach może przebiegać bez wyraźnych objawów. Niestety, jak w przypadku Tomasza Jakubiaka, kiedy choroba zostaje wykryta, często jest już za późno, a rak zdążył dać przerzuty. Jakie narządy najczęściej stają się celem przerzutów i dlaczego ich wykrycie jest tak trudne?
30 kwietnia 2025 r., po długiej walce z chorobą, zmarł Tomasz Jakubiak. Przez wiele miesięcy uwielbiany przez widzów kucharz na bieżąco informował o stanie swojego zdrowia i przebiegu leczenia. Jego szczerość i otwartość na dzielenie się doświadczeniem choroby może zwiększyć świadomość niebezpieczeństwa, jakim jest rak dwunastnicy i pomóc chorym w jak najszybszym wykryciu zagrożenia.
Choć pocenie się jest w większości przypadków naturalne, to w niektórych przypadkach jest sygnałem, że z naszym ciałem dzieje się coś złego. Nie należy tego pod żadnym pozorem bagatelizować, ponieważ w grę wchodzić może nawet nowotwór.
Przez ostatnie miesiące cała Polska śledziła dramatyczną walkę Tomasza Jakubiaka z rakiem. Znany kucharz, zmagając się z chorobą, zorganizował dwie zbiórki na leczenie, które poruszyły tysiące ludzi i spotkały się z ogromnym odzewem. Niestety nowotwór został zdiagnozowany zbyt późno, co znacząco ograniczyło szanse na powrót do zdrowia. Jakubiak był tego świadomy — już na początku jasno określił, co stanie się z niewykorzystanymi środkami. Na co dokładnie zostaną przeznaczone?
Kilkanaście minut temu media obiegła druzgocąca wiadomość. Tomasz Jakubiak, ceniony szef kuchni i juror “MasterChefa”, zmarł w wieku 41 lat. Przez ostatnie miesiąca cała Polska przyglądała się jego walce z bezlitosną chorobą — rzadkim rodzajem nowotworu. Dziś, 30 kwietnia, rodzina kucharza przekazała łamiącą wieść o jego śmierci. Treść oświadczenia łamie serca.
Kolejne straszne informacje obiegły media. Wszyscy zbierają środki na leczenie Tomasza Jakubiaka, a tymczasem kolejna gwiazda otrzymała druzgocącą diagnozę. To właśnie dziś na jaw wyszło, że rozpoczyna walkę z tym podstępnym przeciwnikiem. Jej znajomi mają apel o pilną pomoc. O kim mowa?
Tomasz Jakubiak walczy z niezwykle rzadkim nowotworem. Obecnie przebywa w Atenach, gdzie kontynuuje leczenie. Wieściami o stanie swojego zdrowia chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Od kilku dni rzadko jednak udzielał się w internecie, co zaniepokoiło jego fanów. Dziś, w piątek 25 kwietnia, opublikował na Instagramie oświadczenie.
Tomasz Jakubiak wciąż prowadzi zaciętą walkę z niezwykle rzadkim nowotworem. W grudniu 2024 roku wyjechał do Izraela na leczenie. Niedawno przebywał w Atenach, skąd opublikował poruszające nagranie, gdy był podłączony do tlenu. Mężczyzna nie zamierza się poddawać i wciąż walczy o życie – m.in. uruchamiając zbiórki na leczenie. Nie wszystkim się to jednak podoba.
Nowotwory krwi są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia, ale wiele z nich – jeśli zostaną wykryte we wczesnym stadium – można skutecznie leczyć. Po czym je poznać?Niezwykle ważne są regularne badania krwi i zwracanie uwagi na nietypowe objawy – jednym z nich może być zmiana wyglądu nóg. Taki objaw może pojawić się w jednym z najgroźniejszych nowotworów krwi, czyli białaczce.
Tomasz Jakubiak przebywa obecnie w szpitalu w Atenach, gdzie walczy z rzadkim nowotworem, który zaatakował jego kości. Obecnie jest podłączony do tlenu. Jego nagranie wyciska łzy.
Badanie prostaty często jest lekceważone, a to poważny błąd. W końcu to gruczoł, który jest podatny na bardzo różne problemy zdrowotne. Musimy go monitorować, ponieważ zadbanie może doprowadzić do bardzo groźnych chorób – na przykład nowotworu prostaty. Jak zbadać prostatę w domu? Odpowiadamy.
Najnowsze nagranie opublikowane w mediach społecznościowych Tomasza Jakubiaka łamie serce. Uwielbiany przez całą Polskę kucharz ma wyraźne problemy z oddychaniem i mówieniem. Po raz kolejny mimo cierpienia postanowił powiedzieć fanom o tym, jak się czuje i które informacje o jego stanie są prawdziwe.
Rak pęcherzyka żółciowego jest nie tylko niezwykle podstępny, ale i agresywny. Właśnie dlatego tak wielu chorych trafia do lekarza, kiedy choroba jest w zaawansowanym stadium, a szanse na wyleczenie są bardzo niewielkie. Oto objawy, na które warto zwrócić uwagę, a także omówienie dostępnych form leczenia.
Polacy kochają ten dodatek do dań. Często nie wyobrażają sobie bez niego jedzenia. Ich zdaniem doskonale poprawia smak… ale co z jakością? Częste używanie tego składnika rujnuje nasze zdrowie – np. zwiększa ryzyko raka żołądka.
Diagnoza o chorobie nowotworowej jest trudna nie tylko dla pacjenta, ale również osób w jego bliskim otoczeniu. Choroba jednak nie wybiera — zmagają się z nią zarówno zwykli ludzie, jak i znane osobistości. W sieci właśnie pojawiła się informacja o tym, że jedna z gwiazd kultowej produkcji TVP choruje na raka. Fani są zrozpaczeni.
Choroba Tomasza Jakubiaka wstrząsnęła wszystkimi jego fanami. Walka trwa, a kucharz nie ma zamiaru się poddać. Niestety niektóre z nagrań nie napawają optymizmem. Teraz głos zabrała jego żona, która towarzyszy mu w codziennych trudach. Jej słowa łamią serce.
20 marca 2025 r. po długiej walce z chorobą zmarł 40-letni ks. Łukasz Prausa. Pierwsze informacje o jego odejściu napływały od członków zgromadzonej wokół Ojca Łukasza wspólnoty religijnej w piątek 21 marca. Ostatecznym potwierdzeniem smutnych wiadomości była msza żałobna, która odbyła się wczoraj w Poznaniu – rodzinnym mieście zmarłego.
Kerry Wilcox z Anglii szukała pomocy wśród wielu lekarzy. Ból brzucha, który ciągle powracał, był nie do zniesienia. Podejrzewano endometriozę, a nawet atak wyrostka robaczkowego. Prawda okazała się znacznie gorsza. Lekarze odkryli w brzuchu kobiety coś strasznego.Gdy lekarze otworzyli brzuch pacjentki, okazało się, że żyła z 20-centymetrowym guzem. Jego pojawienie się było wynikiem bardzo rzadkiego nowotworu. O jakim nowotworze mowa? Odpowiadamy.
Marlena Magdalena Pańkowska, gwiazda muzyki disco polo, znana większości osób pod pseudonimem Shazza, toczy walkę z rakiem. Od kilku lat zmaga się z chorobą, po tym, jak podczas COVID-19 usłyszała druzgocącą diagnozę.Shazza postanowiła otworzyć się i opowiedzieć, jak wygląda jej życie z chorobą. Zdradziła też, na kim może polegać w trudnym dla siebie czasie.
Tomasz Jakubiak wciąż walczy z nowotworem. Choć na publikowanych przez niego filmach widzimy go uśmiechniętego i pełnego woli walki, to słowa, które tym razem wypowiedział, wyciskają łzy. Niewiele w nich optymizmu na kolejne dni.
Naukowcy od lat zajmują się zależnościami między grupami krwi a predyspozycjami do różnych chorób. Z najnowszych doniesień wynika, że pewna grupa krwi może wiązać się z niższym ryzykiem zachorowania na nowotwory. Jakie osoby są więc szczęśliwcami? Odpowiadamy.
Od miesięcy z napięciem śledzimy postępy w leczeniu Tomasza Jakubiaka. Znany kucharz, który walczy z nowotworem, na najnowszym nagraniu wygląda zdecydowanie lepiej, uśmiecha się i żartuje. Jednak słowa, które wypowiada, nie nastrajają jeszcze zbyt optymistycznie.
Dziś nad radem uderzyły wieści o śmierci 43-letniej gwiazdy Hollywood. Uwielbiana na całym świecie aktorka odeszła w wieku 43 lat, 16 marca 2025 roku. Przyczyną śmierci był bardzo rzadki nowotwór złośliwy, który daje nietypowe objawy.
Każdego roku w Polsce diagnozuje się 1,2-1,3 tys. nowotworów złośliwych u dzieci. Na szczęście w większości przypadków rokowania są dobre, wyleczalność wynosi 80 proc., a w najczęstszych nowotworach, czyli w białaczkach, te statystyki są jeszcze wyższe. Rokowania w ogromnej mierze zależą od tego, jak szybko zdiagnozowany jest dany nowotwór. Dlatego tak ważne jest baczne obserwowanie dzieci. Nie bagatelizujmy niepokojących objawów.
Czerniak to groźny nowotwór skóry. Jeśli nie zostanie wcześnie wykryty, może prowadzić do śmierci. Wbrew powszechnej opinii, nie zawsze jest czarny, co utrudnia diagnozę i zwiększa ryzyko niebezpiecznych przerzutów.
Wśród polskich pacjentów onkologii jest kilka nowotworów, których jest szczególnie dużo. Nie każdy rak jednak daje oczywiste objawy. Ten, o którym mowa zabija rocznie 900 osób, a to za sprawą zbyt później diagnostyki. Warto zatem wiedzieć, co powinno nas szczególnie zaniepokoić. Wczesne wykrycie możne znacząco zwiększyć rokowania na całkowite wyleczenie. Na całym świecie każdego roku odnotowuje się około 2 miliony zachorowań na ten konkretny rodzaj raka.
Nagłe pogorszenie ostrości wzroku, widzenie tunelowe lub podwójne, drżenie gałek ocznych… Problemy ze wzrokiem mogą manifestować się na różne sposoby i mieć wiele przyczyn, od zupełnie błahych, takich jak zmęczenie oczu, po poważniejsze, np. schorzenia neurologiczne. Do tych ostatnich zalicza się nawet guz mózgu.Najczęściej zaburzenia widzenia wynikają z powszechnych wad refrakcji; mogą też towarzyszyć np. migrenie lub świadczyć o chorobie oczu np. o zaćmie. Jeśli zaburzenia wzroku utrzymują się lub nasilają, warto skonsultować się z okulistą lub neurologiem, by jak najszybciej określić prawidłową diagnozę.
Podgrzanie parówek wydaje się dziecinnie proste – wystarczy wrzucić je do wrzątku lub włożyć do mikrofalówki. Niestety, nic bardziej mylnego. Podgrzane w nieprawidłowy sposób mogą wyzwalać groźne rakotwórcze związki. Jak tego uniknąć? Wyjaśniamy.