Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro, zdrowie, operacja
21.05.2024 19:09 Zbigniew Ziobro przejdzie drugą operację. "Nie dają mi dużych szans, ale walczę"

Media regularnie donoszą o stanie zdrowia posła Zbigniewa Ziobro. Od kilku miesięcy polityk jest w cieniu polityki, walcząc o swoje zdrowie. Ziobro, który boryka się z rzadkim nowotworem złośliwym przełyku, w tym tygodniu przejdzie już drugą operację.Współpracownicy polityka trzymają za niego mocno kciuki oraz modlą się. “Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji” - wyjaśniał poseł Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro, operacja, rak przełyku
13.05.2024 11:31 Złe wieści o stanie Zbigniewa Ziobry. "Sytuacja nie jest najlepsza"

Zbigniew Ziobro prawdopodobnie będzie musiał poddać się kolejnemu zabiegowi. Jak przekazał poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł, stan Zbigniewa Ziobry pogorszył się.Zbigniew Ziobro aktualnie jest w trakcie terapii związanej z leczeniem nowotworu przełyku. Polityk zajęty jest swoim zdrowiem i nie ma szans, by włączył się do życia politycznego.

Nowotwór, rak, Zbigniew Ziobro Damian Patecki
25.03.2024 13:29 Dr Damian Patecki o hejcie na Zbigniewa Ziobrę

Chory nie musi spełniać żadnych oczekiwań. Ludzie stereotypowo postrzegają chorujących onkologicznie. Uważają, że obowiązkowy jest brak włosów, brwi i wychudzenie. Są różne sposoby leczenia onkologicznego i odpowiedzi organizmu, niektórzy tyją podczas chemioterapii - mówi dr Damian Patecki, przewodniczący Komisji Kształcenia Medycznego Naczelnej Izby Lekarskiej w rozmowie z portalem Pacjenci.pl.Niedawno Zbigniew Ziobro pokazał zdjęcie ze szpitala, gdzie przeszedł operację. Polityk choruje na nowotwór przełyku. Ziobro apelował do internautów o regularne badanie się. Choć wiele osób życzyło powrotu do zdrowia ministrowi, w sieci nie zabrakło też osobliwych opinii internautów, jakoby polityk “wyglądał za dobrze”, bo nie stracił włosów. Komentarze wokół Ziobry sprowokowały anestezjologa, Damian Pateckiego do tego, by napisać na portalu X (dawny Twitter), wpis odnośnie stereotypowo postrzeganego obrazu osób chorujących, zwłaszcza onkologicznie. “Uważam, że chory nic nie musi- spełniać żadnych oczekiwań. Ludzie są nierozsądni, jeśli mówią, że ma wyglądać w określony sposób, bo choruje” - wyjaśnia w rozmowie z Pacjentami Damian Patecki. 

Zbigniew Ziobro
16.03.2024 14:23 Zbigniew Ziobro przeszedł poważną operację. Pokazał zdjęcie

Zbigniew Ziobro jest po operacji raka przełyku. Lider Suwerennej Polski zamieścił na platformie X wpis na temat swojego aktualnego stanu zdrowia. Dołączył do niego również zdjęcie ze szpitala. Polityk dodał, że operacja została uznana przez lekarzy za udaną. Polityka czeka jeszcze okres rekonwalescencji.  

Zbigniew Ziobro
28.02.2024 13:01 Zbigniew Ziobro czeka na poważną operację. Biegli to sprawdzą

Choroba Zbigniew Ziobry wywołała niemałe poruszenie. Polityk choruje na raka przełyku. Jednak świat polityki się o niego upomina i chce przesłuchać m.in. w sprawie wyborów kopertowych. Choroba lidera Suwerennej Polski stanowi jednak przeszkodę, by mogło się to odbyć. Mimo to sytuacja ta może już wkrótce ulec zmianie. Dlaczego?

Zbiginiew Ziobro
01.02.2024 14:52 Zbigniew Ziobro ma raka przełyku. Zwrócił się z przejmującym apelem do Polaków

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i lider partii Suwerenna Polska, choruje na nowotwór złośliwy przełyku. Nowe informacje dotyczące jego stanu zdrowia przekazał wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik. Ziobro otwarcie przyznaje, że pierwsze objawy nowotworu zbagatelizował. Ostrzega Polaków, by nie popełnili tego błędu, co on.