Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Zbigniew Ziobro przejdzie drugą operację. "Nie dają mi dużych szans, ale walczę"
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 21.05.2024 19:09

Zbigniew Ziobro przejdzie drugą operację. "Nie dają mi dużych szans, ale walczę"

Zbigniew Ziobro, zdrowie, operacja
Fot. East News/ Paweł Wodzyński

Media regularnie donoszą o stanie zdrowia posła Zbigniewa Ziobro. Od kilku miesięcy polityk jest w cieniu polityki, walcząc o swoje zdrowie. Ziobro, który boryka się z rzadkim nowotworem złośliwym przełyku, w tym tygodniu przejdzie już drugą operację.

Współpracownicy polityka trzymają za niego mocno kciuki oraz modlą się. “Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji” - wyjaśniał poseł Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro przez chorobę musiał wycofać się z polityki

Kilka miesięcy temu Zbigniew Ziobro musiał wycofać się z polityki. Powodem była choroba nowotworowa oraz związane z nią leczenie. U polityka zdiagnozowano rzadki nowotwór złośliwy przełyku. Szef Suwerennej Polski musiał przejść trudne leczenie -  marcu miał wielogodzinną operację.

W rozmowie z “Super Expressem” były minister sprawiedliwości podkreślił, że nowotwór rozwijał się u niego przez lata. Sam zainteresowany zdrowo żył, nie pił, nie palił papierosów i uprawiał sporty.

 “Nie piłem, nie paliłem, uprawiałem sporty, nie myślałem o żadnym raku. Niestety ten mój daje symptomy przypominające różne schorzenia. Kiedy bolało mnie pod mostkiem, to robiłem badanie pod kątem zawału. Kiedy nad wątrobą, to myślałem, że jest to skutek hektolitrów wypitej kawy. Kiedy odczuwałem bóle z tyłu pleców, to badałem nerki” - wyjaśniał Zbigniew Ziobro.

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Przegrał walkę z ciężką chorobą Zmarła na korytarzu SOR, jej śmierć "przeoczono"?

Współpracownicy Ziobro modlą się i trzymają za niego kciuki

Choć Zbigniew Ziobro, wykonał wszystkie ważne badania, w tym gastroskopię, było już za późno.

“Zrobiłem gastroskopię, ale było już za późno. W przełyku wyrósł ponad 7-centymetrowy nowotwór i dał przerzuty do węzłów chłonnych. Rozwijał się wiele lat” - wyjaśniał polityk w rozmowie z “Super Expressem”.

W tym tygodniu polityka czeka już druga operacja. Współpracownicy Ziobro w ubiegłym tygodniu mówili, że stan polityka pogorszył się i pojawiły się przerzuty. Poseł Michał Wójcik tłumaczył, że w ostatnim czasie Ziobro bardzo stracił na wadze. Mimo poważnej sytuacji współpracownicy Ziobro podkreślają, że wszyscy trzymają za niego kciuki i modlą się. Sam polityk ma być w dobrej kondycji psychicznej.

“Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji” - przekazał Wójcik.

"Chcę żyć dla dzieci"

Polityk w wywiadzie dla “Super Expressu” zaznaczył, że choć lekarze nie dają mu dużych szans, on walczy. "Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci-zaznaczył zaznaczył, apelując też do wszystkich, by badali się.

Przypomnijmy, że po tym, gdy Ziobro udostępnił zdjęcie ze szpitala po marcowej operacji, na polityka wylało się wiele nieprzychylnych komentarzy. Niektórzy pisali wprost, że “za dobrze wygląda i może symulować chorobę”.  Po skandalicznych opiniach internautów głos zabrał lekarz anestezjolog, dr Damian Patecki, który nie krył oburzenia komentarzami ludzi.

"Uważam, że chory nic nie musi- spełniać żadnych oczekiwań. Ludzie są nierozsądni, jeśli mówią, że ma wyglądać w określony sposób, bo choruje” - wyjaśniał w rozmowie z Pacjentami dr Damian Patecki.

Czytaj też:

Złe wieści o stanie Zbigniewa Ziobry. "Sytuacja nie jest najlepsza"

Dr Damian Patecki o hejcie na Zbigniewa Ziobrę

Zbigniew Ziobro przeszedł poważną operację. Pokazał zdjęcie
 

Polecane