Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Złe wieści o stanie Zbigniewa Ziobry. "Sytuacja nie jest najlepsza"
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 13.05.2024 11:31

Złe wieści o stanie Zbigniewa Ziobry. "Sytuacja nie jest najlepsza"

Zbigniew Ziobro, operacja, rak przełyku
Fot. East News/ Tomasz Radzik

Zbigniew Ziobro prawdopodobnie będzie musiał poddać się kolejnemu zabiegowi. Jak przekazał poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł, stan Zbigniewa Ziobry pogorszył się.

Zbigniew Ziobro aktualnie jest w trakcie terapii związanej z leczeniem nowotworu przełyku. Polityk zajęty jest swoim zdrowiem i nie ma szans, by włączył się do życia politycznego.

Stan Zbigniewa Ziobry pogorszył się

Marcin Warchoł, poseł Suwerennej Polski przekazał w rozmowie z mediami, iż stan Zbigniewa Ziobry pogorszył się, natomiast w wyniku komplikacji polityk będzie musiał prawdopodobnie poddać się kolejnemu zabiegowi.

“Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły. To była operacja, która jest trudniejsza niż bajpasowa, 90 proc. jest śmiertelności - powiedział w rozmowie z “Faktem” Marcin Warchoł.

O stanie zdrowia Ziobro wypowiedziała się też europosłanka Beata Kempa.

“Chcę powiedzieć jasno, że sytuacja nie jest najlepsza. Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły” – powiedziała w rozmowie z "Faktem" przedstawicielka Suwerennej Polski.

Monika Olejnik ma raka. Jej wpis ze szpitala chwyta za serce Rakotwórcza roślina w Polsce. Rośnie na łąkach i w parkach, właśnie zaczęła kwitnąć

Zbigniew Ziobro skupia się obecnie na swoim zdrowiu

Na ten moment nie ma też szans, by Zbigniew Ziobro włączył się w kampanię do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Obecnie polityk skupia się przede wszystkim na swoim zdrowiu. Zajęty jest absolutnie swoim zdrowiem i to jest pierwsza rzecz - powiedział Warchoł. Poseł dodał też, że były prokuratur generalny “zamiast być dręczonym przez siepaczy Tuska” powinien leżeć w szpitalu i regenerować się.

Zbigniew Ziobro z polityki i tym samym z życia publicznego zniknął w grudniu. Ziobro zachorował na raka przełyku. W marcu tego roku Zbigniew Ziobro opublikował zdjęcie ze szpitala, zdradzając, że jest już po operacji. Na polityka posypał się hejt, że “za dobrze wygląda”. Niektórzy nawet sugerowali, że polityk może symulować chorobę.

Dr Damian Patecki o hejcie na Ziobro

Dr Damian Patecki, przewodniczący Komisji Kształcenia Medycznego Naczelnej Izby Lekarskiej w rozmowie z Pacjentami nie szczędził mocnej opinii o tego typu domysłach ludzi.

"Chory nie musi spełniać żadnych oczekiwań. Ludzie stereotypowo postrzegają chorujących onkologicznie. Uważają, że obowiązkowy jest brak włosów, brwi i wychudzenie. Są różne sposoby leczenia onkologicznego i odpowiedzi organizmu, niektórzy tyją podczas chemioterapii - wyjaśniał lekarz.

Czytaj też:

Dr Damian Patecki o hejcie na Zbigniewa Ziobrę

Monika Olejnik ma raka. Jej wpis ze szpitala chwyta za serce

Co piąty z nas zachoruje na raka. Naukowcy nie mają wątpliwości
 

Polecane