Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Demencja

Demencja

kobieta dieta
19.01.2024 15:43 Dieta idealna dla kobiet. Może uchronić przed ciężką chorobą

Jest liderem wśród diet. Wie chyba każda nasza Czytelniczka i Czytelnik. Teraz naukowcy zbadali jej wpływ akurat na mózgi kobiet w średnim wieku. A korzyści z jej stosowania jest więcej. Dzięki diecie DASH mamy większą szansę na uniknięcie jednego z najdotkliwszych objawów starzenia. O czym mowa? Odpowiedź poniżej.

None
15.11.2023 21:00 Pierwsze objawy demencji u młodych. Nie tylko problem z pamięcią

Demencja u osób młodych jest rzadkością, dlatego wielu z nas nie zna jej objawów i nie zgłasza się do lekarza. Przeważnie pierwsze symptomy przypisywane są innych chorobom. Znajomość wczesnych objawów demencji umożliwia szybsze wdrożenie leczenia i opóźnienie postępu choroby. Jak więc je rozpoznać?

None
05.11.2023 18:18 Demencja Bruce'a Willisa postępuje. Nie rozpoznaje Demi Moore

Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące stanu zdrowia aktora. Niestety, nie są one pocieszające. Choroba postępuje. Według najnowszych wieści Bruce Willis podobno nie rozpoznaje już Demi Moore, czyli swojej byłej żony i matki trójki ich dzieci.

None
29.10.2023 09:11 Wczesne objawy Alzheimera? Nie chodzi o pamięć

Charakterystycznym objawem choroby Alzheimera są problemy z pamięcią. Jednak jej wczesne symptomy często brane są za objawy zupełnie innych chorób, a nawet za zwykłą niezdarność. Bo nie tylko problemy z pamięcią, ale to, jak się poruszamy może zwiastować chorobę.

Bruce Willis
12.10.2023 23:35 Niepokojące informacje o zdrowiu Bruce’a Willisa

- Nie porozumiewa się już w pełni sprawnie. Mam wrażenie, że wie, kim jestem tylko przez pierwsze trzy minuty. Ale wciąż jest tym samym  Brucem” – mówi przyjaciel aktora Glenn Gordon Caron.  Odwiedza go co miesiąc. CNN podało, że we wtorek 69-laetni Gordon Caron , twórca serialu "Na wariackich papierach w rozmowie z „ New York Post” opowiedział o wizytach u Bruce'a Willisa, aktora słynnego filmowego hitu „Szklanej pułapki” i byłego męża aktorki Demie More.

zakup leków
20.09.2023 13:27 Te leki mogą powodować demencję. Codziennie kupuje je tysiące Polaków!

Inhibitory pompy protonowej to leki stosowane codziennie przez tysiące Polaków. Pomagają w leczeniu dolegliwości żołądkowych, lecz jak się się okazuje mogą stanowić poważne zagrożenie. Naukowcy z Amerykańskiej Akademii Neurologii opublikowali wyniki badań, które dają do myślenia.