Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Demencja

Demencja

Demencja, wzrok, zaburzenia wzroku
07.05.2024 13:56 To wczesny zwiastun demencji. Zauważysz go po oczach

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, lecz niestety po oczach widać też choroby. Według naukowców pierwsze sygnały demencji mogą pojawić się na 12 lat przed diagnozą. Może być to wczesną oznaką otępienia.Naukowcy z Uniwersytetu Loughborough skupili się na zbadaniu zależności między problemami ze wzrokiem a rozwojem demencji w przyszłości. Najnowsze badania sugerują, że bardzo wczesnym sygnałem demencji mogą być zaburzenia widzenia. Ujawniają się one już 12 lat przed jej zdiagnozowaniem.

Bruce Willis przytulany przez żonę Emmę Haming
12.04.2024 11:05 Bruce Willis jest nieuleczalnie chory. Nowe zdjęcia aktora chwytają za serce

Bruce Willis, jedna z największych gwiazd kina akcji, zrezygnował w zeszłym roku z kariery kinowej na skutek choroby – otępienia czołowo-skroniowego będącego jednym z rodzajów demencji. Od tamtej pory aktor pozostaje pod opieką kochającej rodziny. Niedawno w sieci pojawiły się jego nowe zdjęcia.Niestety stan aktora od chwili diagnozy nie uległ poprawie. Aktor nadal ma trudności z komunikacją, obniżony nastrój, nie jest w stanie czytać, ani pisać. Dobrą wiadomością jest to, że choroba nie rozwija się gwałtownie, a Willis nadal się uśmiecha, co widać na jego zdjęciach z urodzin córki.

kobieta dieta
19.01.2024 15:43 Dieta idealna dla kobiet. Może uchronić przed ciężką chorobą

Jest liderem wśród diet. Wie chyba każda nasza Czytelniczka i Czytelnik. Teraz naukowcy zbadali jej wpływ akurat na mózgi kobiet w średnim wieku. A korzyści z jej stosowania jest więcej. Dzięki diecie DASH mamy większą szansę na uniknięcie jednego z najdotkliwszych objawów starzenia. O czym mowa? Odpowiedź poniżej.

None
15.11.2023 21:00 Pierwsze objawy demencji u młodych. Nie tylko problem z pamięcią

Demencja u osób młodych jest rzadkością, dlatego wielu z nas nie zna jej objawów i nie zgłasza się do lekarza. Przeważnie pierwsze symptomy przypisywane są innych chorobom. Znajomość wczesnych objawów demencji umożliwia szybsze wdrożenie leczenia i opóźnienie postępu choroby. Jak więc je rozpoznać?

None
05.11.2023 18:18 Demencja Bruce'a Willisa postępuje. Nie rozpoznaje Demi Moore

Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące stanu zdrowia aktora. Niestety, nie są one pocieszające. Choroba postępuje. Według najnowszych wieści Bruce Willis podobno nie rozpoznaje już Demi Moore, czyli swojej byłej żony i matki trójki ich dzieci.

None
29.10.2023 09:11 Wczesne objawy Alzheimera? Nie chodzi o pamięć

Charakterystycznym objawem choroby Alzheimera są problemy z pamięcią. Jednak jej wczesne symptomy często brane są za objawy zupełnie innych chorób, a nawet za zwykłą niezdarność. Bo nie tylko problemy z pamięcią, ale to, jak się poruszamy może zwiastować chorobę.

Bruce Willis
12.10.2023 23:35 Niepokojące informacje o zdrowiu Bruce’a Willisa

- Nie porozumiewa się już w pełni sprawnie. Mam wrażenie, że wie, kim jestem tylko przez pierwsze trzy minuty. Ale wciąż jest tym samym  Brucem” – mówi przyjaciel aktora Glenn Gordon Caron.  Odwiedza go co miesiąc. CNN podało, że we wtorek 69-laetni Gordon Caron , twórca serialu "Na wariackich papierach w rozmowie z „ New York Post” opowiedział o wizytach u Bruce'a Willisa, aktora słynnego filmowego hitu „Szklanej pułapki” i byłego męża aktorki Demie More.

zakup leków
20.09.2023 13:27 Te leki mogą powodować demencję. Codziennie kupuje je tysiące Polaków!

Inhibitory pompy protonowej to leki stosowane codziennie przez tysiące Polaków. Pomagają w leczeniu dolegliwości żołądkowych, lecz jak się się okazuje mogą stanowić poważne zagrożenie. Naukowcy z Amerykańskiej Akademii Neurologii opublikowali wyniki badań, które dają do myślenia.