Suplementacja jest niezwykle ważna dla naszego organizmu, ponieważ niedobory mogą prowadzić do przykrych dolegliwości. Magnez to suplement, który jest najpopularniejszy i najczęściej przyjmowany przez Polaków. Nic dziwnego, ponieważ wspiera pracę układu nerwowego, a ponadto jest niezbędny do prawidłowego działania serca i całego układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog podpowiada, jakie dwie formy magnezu najlepiej działają na serce.
Jeśli nasze mięśnie sygnalizują ból nawet przy codziennych czynnościach, powodem może nie być przemęczenie czy brak snu – ale niedobory magnezu. Pierwiastek ten wspiera nasz układ nerwowy, pomaga walczyć z bólem mięśni i utrzymuje energię komórkową na wysokim poziomie. Co ciekawe, osoby narażone na sytuacje stresowe, potrzebują magnezu znacznie więcej. Okazuje się, że niedobory magnezu są powszechne. Boleśnie przekonują się o tym nie tylko sportowcy czy kobiety w ciąży, uskarżające się na noce skurcze nóg. Czy wiesz, jakie objawy mogą świadczyć o jego braku, a kiedy stosowanie magnezu jest niewskazane?
Nie da się całkowicie uciec od stresu, gdyż jest to nieodłączny element naszego życia. Problem pojawia się w momencie, kiedy jest on długotrwały i zaczyna znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Przewlekły stres prowadzi do większego zużycia ważnego makroelementu, co z kolei powoduje zmniejszenie odporności organizmu na stres – wpadamy więc w błędne koło. O jakim pierwiastku mowa?