Nie ma lepszego magnezu na serce. Bierz regularnie, a będzie bić jak dzwon. Kardiolog poleca

Suplementacja jest niezwykle ważna dla naszego organizmu, ponieważ niedobory mogą prowadzić do przykrych dolegliwości. Magnez to suplement, który jest najpopularniejszy i najczęściej przyjmowany przez Polaków. Nic dziwnego, ponieważ wspiera pracę układu nerwowego, a ponadto jest niezbędny do prawidłowego działania serca i całego układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog podpowiada, jakie dwie formy magnezu najlepiej działają na serce.
Suplementacja magnezu – zalecana dawka. Kiedy jest potrzebna suplementacja?
Suplementacja magnezu jest konieczna, gdy jego poziom w organizmie jest niski lub istnieje zwiększone zapotrzebowanie, np. w ciąży lub przy dużym stresie. Zalecana dzienna dawka magnezu dla dorosłych mężczyzn to 400-420 mg. Z kolei zalecana dawka dla kobiet wynosi 310-320 mg. Kiedy suplementować magnez? Zdecydowanie najlepszym czasem jest suplementacja magnezu w trakcie lub po posiłku, najlepiej wieczorem, aby poprawić wchłanianie i zrelaksować się przed snem. Przeczytaj: Ważny suplement bardziej szkodzi niż pomaga. Polacy biorą go masowo
Objawy niedoboru magnezu
Objawy niedoboru magnezu to:
- ogólne zmęczenie,
- skurcze mięśni,
- drętwienie kończyn,
- zaburzenia rytmu serca,
- problemy ze snem,
- omdlenia,
- drętwienie kończyn.

Objawy nadmiaru magnezu
Zbyt dużo magnezu w organizmie również nie jest korzystne. Łagodny niedobór jest bezobjawowy, jednak w cięższych przypadkach pojawiają się:
- nudności,
- wymioty,
- osłabienie mięśni,
- mrowienie twarzy,
- zaczerwienienie,
- zaparcia,
- zatrzymanie moczu,
- spadek ciśnienia krwi,
- zaburzenia rytmu serca.
W skrajnych przypadkach, przy bardzo wysokim stężeniu magnezu, mogą pojawić się problemy z oddychaniem, paraliż mięśni, niedrożność jelit, zatrzymanie akcji serca, a nawet śmierć. Nie należy więc tego bagatelizować.
Najlepszy magnez do suplementowania. Lekarz wskazuje dwa typy
Dr David Rizik, kardiolog interwencyjny i lekarz medycyny wewnętrznej w rozmowie z portalem parade.com wyjaśnił, które dwie formy magnezu są najlepsze. Jego zdaniem, jeśli zależy nam przede wszystkim na wsparciu układu sercowo-naczyniowego, to powinniśmy suplementować magnez w formie glicynianu magnezu i taurynianu magnezu.
Glicynian jest wysoce biodostępny, a jednocześnie delikatny dla żołądka, co czyni go optymalnym do wchłaniania. Taurynian łączy magnez z tauryną, związkiem, który również wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego, dzięki czemu jest szczególnie skuteczny w regulacji ciśnienia krwi i zdrowego rytmu serca – wyjaśnił ekspert.

Dodał również, że magnez wspiera pracę serca poprzez utrzymywanie jego prawidłowej funkcji, reguluje rytm, promuje zdrowie naczyń krwionośnych i równoważy kluczowe elektrolity - wapń czy potas. Jeśli zależy nam na tego typu magnezie, nie dostarczymy go z jedzeniem. Warto wybrać konkretne suplementy. Przeczytaj: Poprawi trawienie i pomoże w odchudzaniu. Zrób z niego napar





































