Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Oczyszczanie Twarzy

Oczyszczanie Twarzy

dwuetapowe oczyszczanie twarzy, olejek do twarzy
28.10.2024 19:59 Sposób na promienną cerę. Dlaczego warto postawić na dwuetapowe oczyszczanie skóry?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to obecnie niemal obowiązkowa rutyna pielęgnacyjna, która pozwala skutecznie usunąć makijaż i zanieczyszczenia oraz przygotować ją na wieczorną pielęgnację. Ten koreański rytuał pielęgnacyjny polega na precyzyjnym usuwaniu zanieczyszczeń przy minimalnym ryzyku podrażnień. Odpowiednio przeprowadzone oczyszczanie, wspiera zdrowie skóry i przywraca jej naturalny blask. Proces obejmuje zarówno oczyszczanie przy użyciu produktów zawierających olejki pielęgnacyjne, jak i tzw. oczyszczanie wodne, które pozwala usunąć resztki kosmetyków. Jest to idealna opcja dla osób stosujących na co dzień makijaż i kremów z SPF oraz narażonych na zanieczyszczenia atmosferyczne. 

Jak pozbyć się zmarszczek?
13.04.2024 10:57 Połącz te dwa składniki, a zmarszczki same znikną

Jeśli twoja skóra nie jest już tak wiotka i pojawiają się pierwsze zmarszczki, zacznij z nimi walczyć, zanim się pogłębią. Skuteczna pielęgnacja pozwoli na wygładzenie skóry i utrzymanie jej zdrowego wyglądu. Czego używać, żeby zniwelować zmarszczki? Jaki model pielęgnacji jest zalecany?

kosmetyki
17.10.2023 14:33 Jedne z ulubionych kosmetyków Polek zniknęły ze sklepów! Unia wprowadziła nowe przepisy

Ze sklepowych półek zniknęły właśnie niektóre z naszych ulubionych kosmetyków. Powód? Zawierały mikroplastik, szkodliwy nie tylko dla planety, ale i dla naszego zdrowia. Z którymi kosmetykami musicie się pożegnać, gdy skończą się Wam domowe zapasy? 

mycie twarzy
15.10.2023 17:37 Rano lepiej nie myć twarzy – prawda czy fałsz?

Influencerki w mediach społecznościowych doradzają, by rano nie myć twarzy, jeśli ma się podrażnioną i suchą skórę. Jako argument podają, że poranne mycie twarzy zmywa warstwę lipidową skóry i powoduje, że skóra staje się bardziej podatna na czynniki zewnętrzne. Jednak czy mają rację?