Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Podolog Warszawa

Podolog Warszawa

infekcja stopy
30.07.2023 09:56 Tak najlepiej usuniesz kurzajki. Ekspert nie ma wątpliwości, to sprawdzony sposób

Kurzajki i modzele to zmiany skórne. Pojawiają się zarówno na stopach, jak i na dłoniach i często wymagają interwencji podologa. Jak rozpoznać kurzajki i modzele? Jak je usunać? Co jest przyczyną ich powstawania? Na te pytanie odpowiedzi udzielił nam ekspert. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z podologiem Katarzyną Kamińską, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, właścicielką gabinetu podologicznego FootMed w Warszawie.

kobieta na plaży
23.05.2023 10:18 3 nawyki pielęgnacji stóp, które warto zmienić. Nr 1 to zmora wszystkich Polaków

Dla niejednej kobiety wygląd stóp jest wręcz „wizytówką”. Jednak stosowanie niewłaściwych sposobów pielęgnacyjnych powoduje, że skóra, zamiast być zadbana i wypielęgnowana, jest sucha i zniszczona. Czego więc nie robić, by móc cieszyć się pięknym wyglądem stóp m.in. latem, gdy częściej nosimy sandały, klapki i japonki? To nie jest trudne! Artykuł powstał na podstawie rozmowy z podologiem Katarzyną Kamińską, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Nauk o zdrowiu, właścicielką gabinetu podologicznego FootMed w Warszawie.

stopa
08.03.2023 18:54 Jak leczyć wrastające paznokcie? Nie czekajmy, aż dojdzie do powikłań, trzeba działać szybko

Pierwszym objawem wrastania paznokcia jest ból i tkliwość, pojawiające się w trakcie chodzenia lub uciskania opuszków palców. Jeśli zbagatelizujemy początkowe dolegliwości, może dojść do infekcji i wycieku ropy spod paznokcia, a następnie do zanokcicy, owrzodzenia, a nawet martwicy. Warto podkreślić, że u osób z chorobami przewlekłymi, m.in. z cukrzycą wrastający paznokieć może zagrażać zdrowiu całego organizmu. 

pumeks
01.03.2023 15:44 Czy używanie pumeksu do stóp to dobry pomysł? Podolog raz na zawsze rozwiewa wątpliwości

Pumeks to ponadczasowy przyrząd do higieny stóp, który gości w każdej polskiej łazience. Stosuje się go głównie w celu usuwania zrogowaciałego naskórka ze stóp, zwłaszcza w przypadku suchych, szorstkich i pękających pięt. Okazuje się jednak, że zbyt częste korzystanie z pumeksu może przynieść więcej szkód niż pożytku. Powinniśmy sięgać po niego jak najrzadziej, a nawet wcale.