Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Poparzenia

Poparzenia

Barszcz Sosnowskiego - MAPA
29.06.2024 10:07 Barszcz Sosnowskiego kwitnie. Sprawdź, gdzie jest niebezpieczna roślina [MAPA]

Barszcz Sosnowskiego kwietnie - powstała specjalna mapa, gdzie można sprawdzić miejsca, w których roślina występuje. Ta trująca roślina jest szczególnie niebezpieczna w upały, bowiem emituje aerozole, które mogą osadzać się na skórze i powodować oparzenia!

Czym jest choroba limonkowa?
19.06.2024 07:32 Czy grozi ci "choroba limonkowa"? Tak, jeśli jesz te produkty w lecie

“Choroba limonkowa” to inaczej fitofotodermatoza, czyli bardzo silna reakcja skóry po kontakcie ze słońcem i w połączeniu ze spożywaniem produktów zawierających psoralen, który z kolei powoduje nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne. Na poparzenia narażone są szczególnie dzieci, ale i u dorosłych może dojść do rozwoju problemu. 

Dziewczynka z ręką w bandażu, poparzenie
29.05.2024 12:21 Dzieci poparzone podczas grilla. Szpital pokazał drastyczne zdjęcia

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach opublikowało w sieci drastyczne zdjęcia poparzonych dzieci. Wszystko po to, aby uczulić rodziców na ostrożność w trakcie grilla.– Nierzadko trafiają do nas pacjenci, u których po wybuchu rozpałki oparzone są twarz, szyja, brzuch, klatka piersiowa, całe kończyny górne – informuje biuro prasowe szpitala. 

oparzenie
31.12.2023 19:35 Gdy dojdzie do oparzenia petardą. Nie zwlekaj. Na czym polega pierwsza pomoc?

Sylwester to moment w roku, w którym ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty. Kiedy jednak wskazane jest, by zadzwonić po pomoc? Czy każde oparzenie petardą wymaga tego rodzaju pomocy?